"Bilet na Księżyc" biletem do kariery?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 14:11
Ten obraz Jacka Bromskiego, nagrodzonego na festiwalu w Gdyni za scenariusz, to jeden z najdłużej oklaskiwanych filmów tegorocznego 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Z odtwórcą głównej roli, Filipem Pławiakiem rozmawiał Ryszard Jaźwiński.
Audio
  • "Bilet na Księżyc" biletem do kariery? (Fajny Film/Trójka)
Kadr z filmu Bilet na Księżyc
Kadr z filmu "Bilet na Księżyc"Foto: mat. prasowe GFF

- Gram Adama, młodego chłopaka z Rzeszowszczyzny, który dostaje powołanie do wojska i rusza razem z bratem w podróż przez całą Polskę, aż do Świnoujścia - mówił Filip Pławiak o swojej roli w filmie Jacka Bromskiego.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz  "Trójkowo, filmowo" >>>

Świeżo upieczony absolwent łódzkiej PWSFTviT opowiadał również o współpracy z Mateuszem Kościukiewiczem. - Bardzo pomógł mi na planie. Najfajniejsze było to, że traktował mnie na równi, że faktycznie mogliśmy współpracować - mówił Filip Pławiak, który już otrzymuje propozycje od kolejnych reżyserów. Właśnie skończył zdjęcia do filmu "Czerwony pająk" Marcina Koszałki.

Kadr
Kadr z filmu "Bilet na Księżyc", mat. prasowe GFF

Relacji z festiwalu można słuchać na antenie Trójki codziennie, od poniedziałku do piątku (9-13 września), w pasmach: "Do południa" (godz. 10.45) oraz "Zapraszamy do Trójki". Gdyńskiemu świętu kina poświęcone beęzie także specjalne wydanie audycji "Trójkowo Filmowo" (niedziela, 15 września, godz. 14.00), którego gospodarzem będzie Ryszard Jaźwiński. Relacje z imprezy pojawią się m.in. w sobotnim "Radiowym Domu Kultury” (14 września, godz. 12.00) oraz w serwisach.

Czytaj także

Reżyser filmu "Kongres": to jak jazda kolejką górską w inny świat

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 12:21
- Będziecie wiedzieć, za co zapłaciliście - śmiało deklarował w "Klubie Trójki" reżyser filmu "Kongres", Ari Folman. Obraz powstał na podstawie opowiadania fantastyczno-naukowego Stanisława Lema "Kongres futurologiczny". Polska premiera filmu już dziś!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyser "Chce się żyć": miałem szczęście, że spotkałem Ogrodnika i Tkacza

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 18:30
- Kamil potrafił się fantastycznie koncentrować; przejął ruchy, które Dawid już wypracował... to była jedna postać - opowiada Maciej Pieprzyca. Film "Chce się żyć" jest efektem długiej obserwacji i dokumentacji życia osób z porażeniem mózgowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rektor łódzkiej Filmówki: przygotowaliśmy zmasowane uderzenie

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 20:32
Łódzka Szkoła Filmowa mocno zaznacza swoją obecność na tegorocznym 38. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Ryszardowi Jaźwińskiemu opowiedział o tym rektor uczelni, reżyser Mariusz Grzegorzek.
rozwiń zwiń