Gitarzysta Apteki: za dużo było tego rockandrollowego miodu

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 16:21
- W pewnym momencie byliśmy już w Aptece zmęczeni. Jak z perspektywy czasu na to patrzę, to za dużo było tego rockandrollowego miodu. To była degrengolada, zaczęliśmy grać słabe koncerty - mówi Marcin Ciempiel, gitarzysta basowy.
Audio
  • Basista Apteki: za dużo było tego rockandrollowego miodu (Historia pewnej płyty/Trójka)
Gitarzysta Apteki: za dużo było tego rockandrollowego miodu
Foto: Glow Images/East News

Marcin Ciempiel , gitarzysta basowy w swojej długiej karierze współpracował m.in. z Oddziałem Zamkniętym, Maanamem, Tiltem, ale także grupami Apteka, One Million Bulgarians czy Wilki. O jego muzycznych przygodach w latach 80. opowiadaliśmy w "Historii pewnej płyty" 12 października 2013 .

Sprawdź, o jakich albumach mówiliśmy dotąd w "Historii pewnej płyty" >>>

Tym razem muzyk opowiadał o tym, jak potoczyła się jego kariera w latach 90. Marcin Ciempiel dołączył do Apteki w 1988 roku. Z zespołem nagrał dwie płyty: "Narkotyki" i "Urojonecałemiasta". 16 maja 1993 roku w wypadku samochodowym zginął perkusista grupy Maciej Wanat.

– On był szczególną postacią w Aptece, bez niego to zaczęło kuleć, my też już byliśmy zmęczeni – mówił Marcin Ciempiel. Działalność zespołu została zawieszona w 1993 roku.
Następnie bohater "Historii pewnej płyty" współpracował z zespołem One Million Bulgarians, Markiem Jackowskim, Robertem Gawlińskim, zespołem Wilki. Założył też grupę Grejfrut.
Co obecnie robi Marcin Ciempiel? Zapraszamy do wysłuchania całej "Historii pewnej płyty".

Na audycję "Historia pewnej płyty" zapraszamy w soboty po godz. 18.00.

(pg)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Robert Gawliński Wilki

Czytaj także

Robert Gawliński: Wszystko zaczęło się od "Son of the blue sky"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 14:00
Po 20 latach grania Wilki postanowiły ponownie spojrzeć w oczy swoim fanom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gawliński: pierwszy talent show był organizowany w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 18:01
Pierwszy raz w Opolu Robert Gawliński wystąpił w połowie lat 80. ubiegłego wieku. Nie był to jednak Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, a konkurs dla młodych kapel rockowych. - Nagrodą było nagranie płyty, co było w tamtych latach nie lada wyczynem dla młodego zespołu - mówił w Jedynce artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maanam być dobrze

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 15:00
– Nic nie jest stałe. Nie warto ślepo się przywiązywać, bo rozstania są bardzo bolesne – mówi Marcin Ciempiel, gitarzysta basowy, który w swojej długiej karierze współpracował m.in. z Oddziałem Zamkniętym, Maanamem, Tiltem, ale także grupami Apteka, One Million Bulgarians czy Wilki.
rozwiń zwiń