X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielcy wygrani i wielcy pokonani. Komentatorzy o wyborach

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 09:00
Niedzielne głosowanie pokazało, że Jarosław Kaczyński jest człowiekiem niezniszczalnym - uważa publicysta "Do Rzeczy” Piotr Semka. Wiesław Dębski z Wirtualnej Polski dodaje, że prezes PiS potrafił wyciągnąć wnioski z porażek.
Audio
  • Dla kogo niedzielne wybory okazały się sukcesem? (Trójka/Komentatorzy)
W niedzielę Polacy wybierali przedstawicieli do Sejmu i Senatu
W niedzielę Polacy wybierali przedstawicieli do Sejmu i SenatuFoto: PAP/Adam Warżawa

- Jarosław Kaczyński był co najmniej dwa razy odsyłany na polityczną emeryturę - przypomina Piotr Semka i dodaje, że prezes PiS "okazał się długodystansowcem, jedynym czynnym politykiem, który brał udział w przemianach w 1989 roku". - To jakiś fenomen zdolności podnoszenia się. Oo okazał się człowiekiem niezniszczalnym - twierdzi publicysta.

Semka zwraca uwagę, że PiS przejął dużą pulę elektoratu wiejskiego, a taktyka PSL się nie sprawdziła.

Czytaj więcej
szydło kaczyński pap 1200x660.jpg
Wybory parlamentarne 2015. Według sondażu Ipsos PiS może sam sformować rząd

Wiesław Dębski, mówiąc o sukcesie Jarosława Kaczyńskiego, zauważa, że choć prezes PiS przegrał wiele wyborów, to potrafił wyciągnąć wnioski a porażek. "Stąd wzięła się kandydatura Andrzeja Dudy na prezydenta, a Beaty Szydło na premiera".

Publicysta porównuje Kaczyńskiego z Leszkiem Millerem, który także ma na swoim koncie pasmo przegranch wyborczych. Lider lewicy "nie potrafił wyciągnąć wniosków i dlatego jego formacja jest teraz tam, gdzie jest". Dębski pyta, dlaczego na lewicy nie było efektu świeżości i sam na to pytanie odpowiada: "dlatego, że leśne dziadki, zamiast pojechać do swoich okręgów i tam robić kampanię, chodziły po radiach i telewizjach".

Zdaniem Dębskiego wygranymi w wyborach są nowe ugrupowania: Ryszarda Petru i Pawła Kukiza.

Według Semki i Dębskiego, głównym przegranym jest Platforma Obywatelska i osobiście premier Ewa Kopacz. Jakie to będzie miało konsekwencje dla dalszych losów ugrupowania? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Wybory parlamentarne - zobacz serwis specjalny >>>

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Krystian Hanke     
Goście: Piotr Semka ("Do Rzeczy"), Wiesław Dębski (Wirtualna Polska)
Data emisji: 26.10.2015
Godzina emisji: 08.35

iz/iwo

Czytaj także

PiS pierwszą po 1989 roku partią, która będzie samodzielnie rządzić

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 10:36
Wybory 2015 po latach mogą uchodzić za przełomowe w dziejach Polski po 1989 roku. Po raz pierwszy jedna partia może w ich wyniku samodzielnie rządzić, po raz pierwszy w parlamencie zabraknie formacji lewicowych. Wynik wyborów może też oznaczać koniec świata zbudowanego wokół sporu PiS i PO.
rozwiń zwiń