X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komentatorzy: ludzie manifestują, bo czują się oburzeni

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 08:00
Manifestacje Komitetu Obrony Demokracji odbyły się w sobotę w wielu polskich miastach. Goszczący w Trójce publicyści zastanawiali się nad mechanizmami protestów.
Audio
  • Piotr Semka ("Do Rzeczy") i Wiesław Dębski (Wirtualna Polska) o planach zasiłków dla dzieci "5oo+" i manifestacjach KOD (Trójka/Komentatorzy)
Manifestacja KOD na Placu Solnym we Wrocławiu. 19 grudnia demonstracje odbyły się w 21 miastach w całej Polsce pod hasłem W obronie demokracji
Manifestacja KOD na Placu Solnym we Wrocławiu. 19 grudnia demonstracje odbyły się w 21 miastach w całej Polsce pod hasłem "W obronie demokracji"Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Piotr Semka stwierdził w Trójce, że ludzie przychodzą na manifestacje, bo są zaniepokojeni i oburzeni. Nie chodzi więc o to, dlaczego biorą udział w demonstracjach, ale o to, z jakiej przyczyny tak się czują.

Wiesław Dębski zauważył, że po raz pierwszy od wielu lat udaje się gromadzić na ulicach Polski tysiące ludzi w ważnej sprawie. - Wychodzą, by nie urządzano im Polski bez konsultacji z nimi, bez liczenia się z ich zdaniem - wyjaśniał. Jak mówił, trzeba pochylić się nad tym, dlaczego ci ludzie wyszli na ulice.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Obaj publicyści krytykowali obraźliwe hasła, które pojawiały się na manifestacjach jednej i drugiej strony. Stwierdzili, że niedopuszczalne są formuły, które mogą być odczytane jako pogróżki - trzeba o nich głośno mówić i je piętnować.

Goście Trójki zgodzili się co do tego, że wypowiedź Pawła Kukiza o rzekomych "żydowskich" źródłach finansowania protestów jest nie do zaakceptowania.

Dziennikarze dyskutowali również o zapowiadanym przez rząd zasiłku na dzieci. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy  
Prowadzi: Krystian Hanke  
Goście: Piotr Semka ("Do Rzeczy"), Wiesław Dębski (Wirtualna Polska)  
Data emisji: 21.12.2015  
Godzina emisji: 8.37

agkm/iwo

Czytaj także

W Sejmie wróci dyskusja o służbie cywilnej i Trybunale Konstytucyjnym

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 10:17
Politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiadali przyjęcie tych projektów jeszcze przed Nowym Rokiem. Obrady rozpoczną się o 14.00, ale komisja ustawodawcza, która zajmuje się ustawą o TK rozpoczęła posiedzenie o 10.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Beata Szydło sugeruje dymisję prezesowi Trybunału Konstytucyjnego

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 15:56
- Trudno mi jest pogodzić się z tym, że prezes Trybunału Konstytucyjnego w tak ostentacyjny sposób manifestuje swoje poglądy polityczne - powiedziała szefowa rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: zmiana jakościowa w marszach KOD. "Wielkość nie jest najważniejsza"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 14:10
Mniej uczestników, ale i zmiana jakościowa - tak ekspert do spraw marketingu politycznego Mirosław Oczkoś skomentował w Polskim Radiu 24 manifestacje Komitetu Obrony Demokracji z 19 grudnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: chcemy przyjąć ustawę, która uspokoi sytuację wokół TK

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 21:20
- Chcemy doprowadzić do tego, żeby zamknąć sprawę Trybunału Konstytucyjnego - powiedziała w niedzielę Beata Szydło. Jak dodała "dobrze działający Trybunał" jest w interesie państwa polskiego.
rozwiń zwiń