X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowa komisja zbada okoliczności katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 09:11
- Ta komisja jest niezbędna, bo jest dużo wątpliwości - ocenił w audycji "Komentatorzy" Agaton Koziński. - Ona będzie miała charakter pewnego teatru politycznego na użytek części elektoratu PiS - stwierdził z kolei Michał Sutowski.
Audio
  • Okoliczności katastrofy smoleńskiej zostaną zbadanie jeszcze raz (Komentatorzy/Trójka)
W katastrofie smoleńskiej zginęło 96 osób, w tym prezydent, jego małżonka i wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych
W katastrofie smoleńskiej zginęło 96 osób, w tym prezydent, jego małżonka i wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowychFoto: Serge Serebro, Vitebsk Popular News/Wikimedia Commons/CC

W czwartek minister obrony Antoni Macierewicz podpisze nowelizację rozporządzenia w sprawie organizacji oraz działania Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego oraz dwie decyzje - w sprawie powołania podkomisji do zbadania katastrofy smoleńskiej oraz w sprawie jej składu.
Szefowa gabinetu politycznego premiera Elżbieta Witek podkreśliła w środę w TVN24, że od katastrofy minęło niemal sześć lat, a "do dnia dzisiejszego nie znamy prawdy". Według niej raport poprzedniej komisji, której przewodniczył Jerzy Miller, zawiera szereg nieprawidłowości.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Tego typu wypowiedzi sugerują, że w tej komisji nie do końca chodzi o dochodzenie do prawdy, tylko o potwierdzenie pewnych z góry założonych tez - powiedział Michał Sutowski z "Krytyki Politycznej". Zwrócił uwagę, że zarówno szef MON Antoni Macierewicz, jak i dr inż. Wacław Berczyński, który ma pokierować nową komisją, mają bardzo określony pogląd na tę tragedię.

Zdaniem Agatona Kozińskiego z "Polski The Times" taka komisja jest niezbędna ponieważ dalej jest wiele wątpliwości w sprawie katastrofy. Przypomniał, że w okresie rządów PO-PSL funkcjonowały równolegle dwa ciała, które wyjaśniały przyczyny tragedii - komisja Jerzego Millera oraz zespół parlamentarny. Obie doszły do skrajnie różnych wniosków.

Zobacz serwis specjalny poświęcony katastrofie smoleńskiej>>>

Wysłuchaj całej audycji, w której była też mowa o współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Agnieszka Stępień
Goście: Agaton Koziński ("Polska The Times"), Michał Sutowski ("Krytyka Polityczna")
Data emisji: 04.02.2016
Godzina emisji: 8.37

kk/tj

Czytaj także

Nowa podkomisja smoleńska. Szef MON podpisał odpowiednie dokumenty

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 13:52
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, w obecności rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, podpisał rozporządzenie w sprawie organizacji oraz działania Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWLLP).
rozwiń zwiń