X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydencka ustawa rozwiąże problemy frankowiczów?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 09:39
- Z ustawą frankową jest duży problem - mówił w Trójce Piotr Gabryel ("Do Rzeczy"). - Było wiadomo, że obietnice w tej kwestii są nie do spełnienia - zaznaczył Roman Imielski ("Gazeta Wyborcza").
Audio
  • Piotr Gabryel i Roman Imielski o ustawie frankowej (Komentatorzy/Trójka)
Prezydencka ustawa rozwiąże problemy frankowiczów?
Foto: Panthermedia

Banki będą musiały oddać tak zwane spready pobierane przy kredytach walutowych. Przymusowe przewalutowanie zobowiązań będzie przesunięte o rok. Takie zapisy zawarto w projekcie ustawy frankowej, który zaprezentowano we wtorek w Kancelarii Prezydenta.

Piotr Gabryel podkreślił, że w tej sprawie zawiodły instytucje państwa oraz politycy, którzy naciskali, aby rekomendacji uniemożliwiających udzielanie kredytów frankowych nie było.

- Za bardzo nie wiadomo, jak z tego wybrnąć. Każda umowa ma dwie strony - z jednej bank, który być może niedostatecznie ostrzegał przed konsekwencjami, a z drugiej ludzie zawierający umowy, którzy widzieli symulacje - tłumaczył gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Roman Imielski stwierdził natomiast, że w trakcie kampanii wyborczej zostały rzucone obietnice kompletnie bez pokrycia, przede wszystkim ze strony Andrzeja Dudy.

Jak mówił, cieszy go jednak fakt, że wycofano się z najdalej idących projektów dotyczących kredytów frankowych. - One mogłyby doprowadzić do zapaści polskiego systemu bankowego - dodał dziennikarz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadz: Łukasz Walewski
Goście: Piotr Gabryel ("Do Rzeczy") i Roman Imielski ("Gazeta Wyborcza")
Data emisji: 3.08.2016
Godzina emisji: 8.36

mr/mk

Czytaj także

Projekt prezydenckiej ustawy frankowej. Znamy założenia

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 13:09
Banki będą musiały oddać tak zwane spready pobierane przy kredytach walutowych. Przymusowe przewalutowanie zobowiązań będzie przesunięte o rok. Takie zapisy zawarto w projekcie ustawy frankowej, który zaprezentowano w Kancelarii Prezydenta. Koszty zwrotu różnicy między kursem kupna i sprzedaży waluty są szacowane na 3 miliardy 600 milionów do 4 miliardów złotych.
rozwiń zwiń