Szokujące i nieprzyzwoite wynagrodzenia

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2012 11:20
Marcin Wojciechowski ("Gazeta Wyborcza"): - Nie boli, że szef Narodowego Centrum Sportu dostał wysoką odprawę, bo może takie są stawki dla menadżerów, problem w tym, że on w powszechnym odczuciu nie wypełnił kontraktu.
Audio
Marcin Wojciechowski
Marcin WojciechowskiFoto: Fot.: Wojciech Adam Jurzyk

570 tys. zł premii dla Rafała Kaplera to temat, który zelektryzował opinię publiczną. Zdaniem Marcina Wojciechowskiego zatrudnienie kompetentnej osoby i godziwe jej wynagrodzenie jest normalne, ale nie powinno być tak, by wysokość wynagrodzenia była szokująca dla ludzi, zwłaszcza w czasie kryzysu.

- To pytanie o odpowiedzialność ministrów za błędnie sformułowaną umowę. Skoro szef Narodowego Centrum Sportu może odejść, bo wypełnił warunki umowy, ale stadion nie działa, to coś jest nie w porządku - mówi Bogumił Łoziński. Publicysta "Gościa Niedzielnego" ocenia, że to jest nieprzyzwoite działanie i niedobry sygnał, który pokazuje brak etosu zawodowego.

Z kolei Marcin Wojciechowski podkreśla, że będąc takim menadżerem i nawet wypełniając umowę literalnie, kwestią pewnej elementarnej przyzwoitości ludzkiej jest to, by jednak doprowadzić do sytuacji, w której nie będzie już żadnych wątpliwości i na stadionie będą się mogły odbywać mecze piłkarskie podwyższonego ryzyka jak sobotni, który został odwołany.

Goście Krystiana Hanke komentowali także wypowiedź Piotra Dudy, który nie wykluczył protestów podczas Euro 2012, Solidarność chce bowiem referendum w sprawie emerytur. Bogumił Łoziński ocenia, że ważne byśmy się na to zgodzili po długiej dyskusji. - Te ostatnie wpadki rządu powinny być lekcją, że tak poważnej kwestii nie da się wprowadzić z dnia na dzień bez debaty społecznej - mówi gość Trójki. Publicysta przyznaje, że na początku był przeciwny referendum, uznając, że nie da się sformułować dobrego pytania. - Mam obawę co do referendum, jeśli 81 proc. społeczeństwa jest przeciwne, to zadaniem rządu jest przekonanie nas, że to dobre rozwiązanie, chociaż trudne i należy się zgodzić. Mnie rząd od tej pory nie przekonał - podkreśla Marcin Wojciechowski.

Jak komentatorzy oceniają zapowiedzi ustawy emerytalnej posłuchaj całej rozmowy w audycji "Komentatorzy - 14 lutego 2012".

"Komentatorów" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o 8.35. Zapraszamy.

(ed)

Czytaj także

To tylko jeden z punktów zapalnych ustawy

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 10:45
Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"): Jeżeli nie zmieni się prawa, to lekarze w każdym momencie przy normalnie wypisanej recepcie, będą ponosić odpowiedzialność materialną zupełnie nieadekwatną do ewentualnych przestępstw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mucha popełnia błędy, Kapler za nie płaci?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2012 06:48
Rafał Kapler został zmuszony do odejścia? Andrzej Biernat z PO mówi: trzeba było znaleźć kozła ofiarnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gowin: trzeba się przyjrzeć wysokości premii

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2012 08:31
Minister sprawiedliwości broni budowniczych Stadionu Narodowego. Zapewnił jednak, że on tak wysoką premię przekazałby na cel społeczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palikot o minister sportu: chcemy, by Tusk ją wywalił

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2012 09:16
Choć są powody, by ją odwołać, taka próba w Sejmie tylko wzmocni jej pozycję - uważa lider Ruchu Palikota. Co proponuje?
rozwiń zwiń