Janina Ochojska: strach wyostrza zmysły

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 21:00
- Cały czas dziwię się temu wszystkiemu, co się stało w moim życiu. Zawsze byłam małą Janką, gdzieś w cieniu innych. Wcale nie byłam takim liderem, jak to czasami dzieciom się zdarza... - mówi szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.
Janina Ochojska w Biurze Myśli Znalezionych
Janina Ochojska w "Biurze Myśli Znalezionych" Foto: fot. PR/W. Kusiński


Jak to się więc stało, że ta "mała Janka" po latach założyła Polską Akcję Humanitarną, która działa już prawie 20 lat? Być może dlatego, jak twierdzi Konstanty Gebert, Janka nigdy nie daje za wygraną?

Odpowiedź na to oraz wiele innych, także podchwytliwych i kłopotliwych, pytań udało się znaleźć podczas spotkania w "Biurze Myśli Znalezionych".

Zobacz nagranie wideo audycji!

Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej wyjaśniła, czego nauczyły ją dziecięce lata, spędzane w szpitalach i sanatoriach. Wspominała dramatyczne chwile ze swoich pierwszych wypraw do Sarajewa i Czeczenii. Zdradziła też, dokąd jeszcze chciałaby dotrzeć z pomocą humanitarną, i wyjaśniła, dlaczego w pomaganiu rozum jest ważniejszy od serca.

Wśród gości zaproszonych do rozmowy z Janiną Ochojską mogliśmy usłyszeć posłankę do Parlamentu Europejskiego Różę Thun , założyciela Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji Piotra Pawłowskiego oraz dziennikarza, publicystę i tłumacza Konstantego Geberta .

Na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej, w którym Trójkowa publiczność spotkała się z szefową PAH, zagrał i zaśpiewał - Krzysztof Napiórkowski z zespołem.

Więcej rozmów Marcina Zaborskiego z gośćmi "Biura Myśli Znalezionych" znajdą Państwo TU<<<

Czytaj także

Janina Ochojska: dzięki temu żyję

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2012 09:00
- Dlaczego mnie spotkała ta choroba? A dlaczego nie! Na to pytanie nie ma odpowiedzi. Ja nie mam wyboru i jeśli tego nie zaakceptuję, będę ponosiła konsekwencje, będę cały czas nieszczęśliwa - mówi założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PAH niesie pomoc od 20 lat

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2012 07:00
- Tegoroczny Dzień Pomocy Humanitarnej będzie obchodzony pod hasłem "I was here". To trafne hasło - mówi o każdym z nas, bo każdy pozostawia jakiś odcisk po sobie, każdy jest na co dzień pracownikiem humanitarnym - mówi Rafał Hechmann, koordynator pomocy humanitarnej PAH.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudna misja PAH: uczynić świat lepszym!

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2012 08:58
- Przez pomoc chcemy wpływać na zmianę postaw, na to, żebyśmy nie byli obojętni, bo najbardziej zabija obojętność - mówiła w Jedynce Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.
rozwiń zwiń