Polskie Radio Kierowców zaprasza na urodzinową imprezę!

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 08:30
Polskie Radio Kierowców, najmłodsza antena Polskiego Radia, świętuje swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji w Starej Wsi koło Nadarzyna przy trasie S8 przygotowano mnóstwo atrakcji: m.in. wyścig na torze kartingowym o Puchar Radia Kierowców, symulatory dachowania, rozmowy z ekspertami, policyjne pokazy bezpieczeństwa, Radio Kierowców od kuchni...
Polskie Radio Kierowców świętuje pierwsze urodziny
Polskie Radio Kierowców świętuje pierwsze urodziny Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Pierwsze urodziny to, podobno, urodziny najważniejsze. Równocześnie redaktorzy Polskiego Radia Kierowców mają nadzieję, że właśnie przez ten rok dużo się zmieniło: Polacy jeżdżą spokojniej i bezpieczniej. – Tego byśmy sobie życzyli z okazji pierwszych urodzin – deklaruje Kuba Marcinowicz, który dla Trójki opowiada o tym, co czeka na tych, którzy pojawią się w Starej Wsi.


Polskie Radio Kierowców.jpg
Audycje na czterech kółkach – startuje Polskie Radio Kierowców!

Posłuchaj
06:20 TROJKA Zapraszamy na weekend 2021_10_16 08-22-27.mp3 Polskie Radio Kierowców organizuje urodzinową imprezę (Zapraszamy na weekend/Trójka)

– Nasz program jest adresowany nie tylko do kierowców, okazuje się, że mnóstwo osób słucha nas, siedząc za... biurkiem. Bo absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie: dużo mówimy o bezpieczeństwie, dużo mówimy o motoryzacji – wylicza Kuba Marcinowicz. – Myślę, że każdy, nawet ten najmłodszy, znajdzie coś ciekawego dla siebie na naszej antenie – dodaje.

– Polskie Radio Kierowców jest dostępne w aplikacji, a również w systemie DAB+ na terenie całej Polski. Jednak to, co jest chyba najważniejsze, to kontakt z naszymi słuchaczami, naszymi kierowcami, czyli informacja z pierwszej ręki. Od nich wiemy, co dzieje się na drogach – mówi redaktor. – Jeszcze kilka lat temu informowaliśmy się przez CB-radio o tym, co dzieje się na drodze: dzisiaj trochę przejęliśmy tę funkcję. Nasi słuchacze przez aplikację mogą wysłać informację o tym, co się dzieje na danym odcinku drogi: czy stoimy w korku, czy doszło do wypadku, czy są jakieś prace. Mogą też oczywiście zadzwonić, a ta informacja idzie dalej – wskazuje.

Polskie Radio Kierowców ma już rok!/YouTube Polskie Radio


Polskie Radio zaprasza wszystkich w sobotę, 16 października, od godz. 10.00: Stara Wieś koło Nadarzyna, dojazd drogą S8!


***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Gość: Kuba Marcinowicz (Polskie Radio Kierowców)
Data emisji: 16.10.2021
Godzina emisji: 8.22

pr/zch


Czytaj także

Przekaż dziecku swoją moto-pasję!

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 05:00
Wspólna moto-pasja rodzica i dziecka przynosi co najmniej dwa wymierne skutki: pogłębienie relacji rodzinnych oraz wzrost świadomości zagrożeń drogowych. Czy nie warto zatem połączyć przyjemne z pożytecznym?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Król polskich dróg, bohater popkultury. 47 lat temu ruszyły prace nad Polonezem

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 06:25
Obiekt westchnień wielu kierowców, bohater "07 zgłoś się" i "Kilera", słowem – legenda polskiej motoryzacji. Mowa oczywiście o FSO Polonezie. Właśnie mija 47 lat od rozpoczęcia polsko-włoskich prac nad tym pojazdem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Kierowców na Master Truck Show!

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 11:00
16-18 lipca w Polskiej Nowej Wsi na Opolszczyźnie zorganizowano Master Truck Show. Były to trzy dni motoryzacyjnego show, ekstremalnych emocji, gier, konkursów, pokazów, targów i wystaw – największa tego typu impreza w Polsce i jedna z największych w Europie. Nie mogło nas tam zabraknąć!
rozwiń zwiń