"Stranger Things", czyli powrót do czasów (nie)słusznie minionych

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 11:25
Moda na lata 80. i 90. od dłuższego czasu panuje zarówno na dużym, jak i małym ekranie. Największym tego dowodem jest serial "Stranger Things", odwołujący się do sentymentu dzisiejszych 30- i 40-latków.
Audio
  • Sentymentalna podróż z trzecim sezonem "Stranger Things" (Adamski seryjny/Trójka)
Obsada trzeciego sezonu Stranger Things na światowej premierze serialu
Obsada trzeciego sezonu "Stranger Things" na światowej premierze serialuFoto: Shutterstock.com/Kathy Hutchins

– Dla mnie, dzieciaka wychowanego na kasetach VHS, najważniejszy jest klimat "Stranger Things" – małe, prowincjonalne miasteczko, walkmany na uszach, rower pod zadkiem, brak "fejsunia" i "starbunia", brak irytujących youtuberów i otaczająca wszystko, spielbergowska tajemnica. Do tego dzieci wyjęte z "E.T." i "To" Stephena Kinga – rozmarza się autor audycji.

Co jeszcze chciałby obejrzeć Łukasz Adamski? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 9.07.2019
Godzina emisji: 11.23

kr/gs

Czytaj także

Szwedzkie "Ruchome piaski"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 15:38
Katarzyna Borowiecka spotkała się z twórcami pierwszej szwedzkiej oryginalnej produkcji Netflixa. Chodzi o serial "Ruchome piaski". O czym opowiada serial, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści kryminalno-psychologicznej Malin Persson Giolito?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielkie kłamstewka", nowa wersja "Króla Lwa" i świat bez Beatlesów, czyli o nadchodzących premierach filmowych i serialowych

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 13:00
W tym wydaniu audycji mówimy o premierach, zarówno na małym, jak i dużym ekranie. Wszystko to przy muzyce ze ścieżek dźwiękowych omawianych produkcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witamy w Hawkins!

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 13:13
Bracia Dufferowie swoją serialową odę do lat 80., kina grozy oraz dziecięcych wspomnień i fascynacji rozpoczęli w 2016 roku. Od tamtej pory ich dzieło – "Stranger Things" stało się światowym fenomenem, a młodzi aktorzy serialu osiągnęli status gwiazdorski. O pracy nad serialem opowiedzieli w "ABC popkultury" Finn Wolfhard i Caleb McLaughlin.
rozwiń zwiń