"Hunters", czyli popkulturowa wariacja z Holokaustem w tle

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 11:35
– Serial "Hunters" mimo popkulturowego ładunku i gatunkowego eklektyzmu jest wzruszającą historią Żydów niemogących poradzić sobie z tragedią Shoah – mówi Łukasz Adamski.
Audio
  • "Hunters" – serial równie intrygujący, co irytujący (Adamski seryjny/Trójka)
Kadr z serialu Hunters. Al Pacino jako Meyer Offerman oraz Logan Lerman jako Jonah Heidelbaum
Kadr z serialu "Hunters". Al Pacino jako Meyer Offerman oraz Logan Lerman jako Jonah HeidelbaumFoto: mat. promocyjne

Grupa łowców nazistów działających w Nowym Jorku w 1977 roku odkrywa, że setki wysokiej rangi hitlerowców planuje stworzenie IV Rzeszy w Stanach Zjednoczonych. Różnorodny zespół rozpoczyna krwawą misję, która ma na celu wymierzyć im sprawiedliwość.

– Dziury logiczne są momentami wielkości otworów po kulach z giwery Pata Garretta, a komiksowa aura wygląda jak doklejona na siłę. Zapominamy jednak o mankamentach, gdy widzimy piękny i chwytający za serce wątek miłości małżeńskiej ocalałych z zagłady czy dotykamy, zupełnie na poważnie, moralnych rozważań o zemście w kontekście nauk płynących z Tory – ocenia Łukasz Adamski. – Warto ten serial obejrzeć także dla bardzo magnetycznego Ala Pacino, który po ostatnich wspaniałych rolach u Tarantino i Scorsese dokłada kolejną aktorką perełkę – dodaje autor audycji.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 26.02.2020
Godzina emisji: 11.28

mat. prasowe/kr

­

Czytaj także

"Fleabag" – (tragi)komedia, która czerpie od najlepszych

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 11:40
– Nagrodzony Złotym Globem za najlepszy komediowy serial roku "Fleabag" (w Polsce znany pod jakże inteligentnym i oddającym sedno akcji tytułem "Współczesna dziewczyna"), to nie tylko jeden z najzabawniejszych brytyjskich seriali ostatnich lat, ale też zaskakująco przenikliwa tragikomedia – zapowiada Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kidding" – słodko-gorzka przypowieść o przemijaniu

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 11:40
– W pierwszym sezonie Carrey dokonał aktorskiego ekshibicjonizmu. Pierwsze odcinki drugiego sezonu pokazują, że "Kidding" będzie jeszcze mocniejszym wejściem w duszę upadłej ikony telewizji – ocenia Łukasz Adamski drugą część serialu Dave'a Holsteina, którą można oglądać od 9 lutego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dan Schneider – heros z sąsiedztwa. O "Farmaceucie" J. Willoughby Nasona i J. Fursta

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 11:35
– To niezwykła opowieść o prawdziwym herosie, nie ze stali, ale z krwi i kości. Zapominamy o takich ludziach, woląc unosić się na skrzydłach Kapitana Marvela – mówi Łukasz Adamski o tytułowym "Farmaceucie", czyli Danie Schneiderze.
rozwiń zwiń