"Unorthodox". Ucieczka z "ortodoksyjnego" Nowego Jorku

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 11:35
– "Unorthodox" dosłownie przykuł mnie na cztery godziny do fotela, jak żaden inny serial w ostatnich miesiącach – mówi Łukasz Adamski.
Audio
  • "Unorthodox" – poruszający serial, który przykuwa do fotela (Adamski seryjny/Trójka)
mat. promocyjne
mat. promocyjneFoto: Kadr z serialu "Unorthodox"

"Unorthodox" to kameralny, czteroodcinkowy serial oparty na autobiograficznej książki "Unorthodox: jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów" Deborah Feldman. Opowiada historię 19-letniej Esther Shapiro (w tej roli Shira Haas), która ucieka z Brooklynu do Berlina przed zaaranżowanym małżeństwem. Jednak przeszłość spędzona w Williamsburgu – centrum ortodoksyjnych Żydów, depcze jej po piętach.

Kadr z serialu Unorthodox  (fot: mat. promocyjne) Kadr z serialu Unorthodox (fot: mat. promocyjne)

– Jest to historia opowiedziana z punktu widzenia zlaicyzowanej kobiety, dla której kosmopolityczny i oderwany od jakichkolwiek judeochrześcijańskich korzeni Berlin jest świeckim rajem na ziemi. Konserwatyzm ortodoksyjnych Żydów jest tu przedstawiony jako coś bardzo sekciarskiego i agresywnego, natomiast Berlin to kraina tolerancji i otwartości dla każdego. Niemniej jednak jest to serial poruszający i świetnie opowiedziany – ocenia autor audycji.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 07.04.2020
Godzina emisji: 11.29

mat. prasowe/kr/mk

­

Czytaj także

Rozmowy Jerry'ego Seinfelda z gwiazdami przy kawie

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 11:35
– Legendarny komik, Jerry Seinfeld, mógłby sobie spokojnie żyć z tantiem za, zakończony 20 lat temu, ale wciąż szalenie popularny serial "Seinfeld". A jednak, zrobił nowy, w dodatku zdumiewający – mówi Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spisek przeciwko Ameryce" – antyutopia Philipa Rotha na srebrnym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 11:35
– "Spisek przeciwko Ameryce" to alternatywna historia USA, którą amerykańskie kino kocha w ostatnich latach wyjątkowo mocno – mówi Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kalifat" – o terroryzmie poruszająco i bez politycznej poprawności

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 11:35
 – To zaskakujące, ale i znamienne, że najciekawsze filmowe opowieści o terroryzmie w ostatnim czasie pojawiają się w kinematografii europejskiej – tymi słowami rozpoczął swoją opowieść o ośmioodcinkowym serialu "Kalifat" Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń