Takie rzeczy tylko w Ameryce. Łukasz Adamski o serialu "Król tygrysów"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 11:34
– "Król tygrysów" to opowieść tak szokująca, że w wersji fabularnej wydałaby mi się zbytnią fantazją. A jednak, to zdarzyło się naprawdę  – tymi słowami rozpoczął swój felieton Łukasz Adamski.
Audio
  • "Król tygrysów", czyli duże koty, wielożeństwo i morderstwo na zlecenie (Adamski seryjny/Trójka)
Król tygrysów tylko w 10 dni zgromadził przed małymi ekranami 34 miliony Amerykanów
"Król tygrysów" tylko w 10 dni zgromadził przed małymi ekranami 34 miliony AmerykanówFoto: mat. promocyjne

"Król tygrysów" (tyt. oryg. "Tiger King: Murder, Mayhem and Madness") Rebecci Chaiklin i Eric Goode'a to ośmioodcinkowy serial dokumentalny opowiadający o podziemnym świecie hodowców tygrysów i lwów, w którym spotkać można najbardziej ekscentrycznych ze wszystkich ekscentryków.

– Główną postacią jest Joe Exotic – narcystyczny miłośnik broni palnej posiadający własne zoo. Jest też autorem ckliwych piosenek country (oczywiście o tygrysach), byłym kandydatem na prezydenta USA oraz niedoszłym gubernatorem stanu Oklahoma. Do tego jest homoseksualnym poligamistą mieszkającym w jednym z najbardziej konserwatywnych amerykańskich stanów. Drugą postacią jest obrończyni praw zwierząt, niemniej szalona hipiska, gwiazda mediów społecznościowych Carole Baskin. Jak lwica walczy z Exotic'iem i innymi hodowcami, którzy, jej zdaniem, maltretują zwierzęta.

– Oglądamy wieloletnią wojnę światową dwójki szokująco odjechanych posiadaczy tygrysów. W tle tej wojny pojawia się FBI, PETA, a nawet kartele narkotykowe żywcem wyjęte z "Człowieka z blizną" Briana de Palmy. Do tego dochodzi porwanie i zabójstwo. A to tylko ułamek dziwacznych zdarzeń – zdradził autor audycji.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 21.04.2020
Godzina emisji: 11.29

mat. prasowe/kr/ml

­

Czytaj także

Rozmowy Jerry'ego Seinfelda z gwiazdami przy kawie

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 11:35
– Legendarny komik, Jerry Seinfeld, mógłby sobie spokojnie żyć z tantiem za, zakończony 20 lat temu, ale wciąż szalenie popularny serial "Seinfeld". A jednak, zrobił nowy, w dodatku zdumiewający – mówi Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spisek przeciwko Ameryce" – antyutopia Philipa Rotha na srebrnym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 11:35
– "Spisek przeciwko Ameryce" to alternatywna historia USA, którą amerykańskie kino kocha w ostatnich latach wyjątkowo mocno – mówi Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Unorthodox". Ucieczka z "ortodoksyjnego" Nowego Jorku

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 11:35
– "Unorthodox" dosłownie przykuł mnie na cztery godziny do fotela, jak żaden inny serial w ostatnich miesiącach – mówi Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń