X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katastrofa malezyjskiego boeinga. "Oczy świata znów będą patrzeć na Ukrainę"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 22:33
- Jestem pewien, że administracja Poroszenki zechce udowodnić krajom zachodnim, że był to akt terrorystyczny, że wina nie leży po stronie Ukrainy. To będzie priorytet rządu - mówi w Trójce Jewgienij Worobiow z PISM.
Audio
  • Katastrofa malezyjskiego boeinga. "Oczy świata znów będą patrzeć na Ukrainę" (3 strony świata/Trójka)
Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych startuje z lotniska w Amsterdamie
Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych startuje z lotniska w AmsterdamieFoto: PAP/EPA/FRED NEELEMAN

Tuż po godz. 16.20 w rejonie walk w Donbasie zniknął z radarów malezyjski samolot pasażerski. Szybko okazało się, że maszyna spadła na ziemię. Natychmiast zaczęły mnożyć się domysły, że samolot został zestrzelony. Kto i po co miałby to zrobić?

Rosjanie do niczego się nie przyznają, podobnie jak separatyści, którzy winą za katastrofę obarczają ukraińskie władze. Te z kolei zapewniają, że wojsko ukraińskie ani nie prowadziło w tym rejonie żadnych działań, ani nie posiada tam broni, która mogłaby posłużyć do zestrzelenia samolotu.
- Ukraiński rząd ma problem, bo nie chodzi już tylko wojnę na terytorium tego kraju, ale wojnę, której ofiarami są przedstawiciele innych państw. Separatyści na terytorium wschodniej Ukrainy mogą teraz odczuć presję rządu, który ma argument, że doprowadzili oni do zabicia tylu ludzi, cudzoziemców. Pod jeszcze większą presją będzie rząd rosyjski, który będzie musiał udowodnić, iż nie popierał separatystów, jeśli chodzi o dostawy Buków we wschodniej Ukrainie - mówi Jewgienij Worobiow z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Gość Trójki przypomina, że separatyści zapewniali, iż mają sprzęt z magazynów ukraińskiej armii, co brzmi "bardzo wątpliwie". Jego zdaniem broń pochodzi z Rosji. - Kluczowe jest tu jednak pytanie, czy byli w to zaangażowani specjaliści rosyjscy - dodaje rozmówca Ernesta Zozunia, który nie wyklucza, że w ostatnim okresie eskalacji konfliktu rosyjsko-ukraińskiego taka grupa mogła dostać się na terytorium Ukrainy.

Katastrofa malezyjskiego samolotu - serwis specjalny >>>

Katastrofa zbiega się w czasie z rozszerzeniem sankcji nałożonych na Rosję przez UE i USA.  - Bardzo ważne jest to, jak teraz zareaguje Unia Europejska, czy stworzona przez nią lista osób i firm objętych sankcjami będzie podobna do tej, którą stworzyli Amerykanie - dodaje Jewgienij Worobiow, który zgadza się opinią Ernesta Zozunia, że katastrofa samolotu może zwrócić oczy świata na nieco zapomnianą ostatnio Ukrainę. - Niestety będzie to bolesne przypominanie, kosztem dużej liczby ofiar, jakiej nie widzieliśmy od czasów 11 września - przekonuje ekspert PISM.
Zapraszamy do wysłuchania całego specjalnego wydania audycji "3 strony świata".

(mk)

Czytaj także

Katastrofa malezyjskiego samolotu. Władze Ukrainy: chcemy międzynarodowego śledztwa

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 22:24
Malezyjski samolot pasażerski rozbił się w czwartek w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katastrofa samolotu na Ukrainie. MSZ: sprawdzamy, czy na pokładzie byli Polacy

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 19:38
"Nasze placówki sprawdzają, czy na pokładzie samolotu Malaysia Airlines byli obywatele RP. Natychmiast po uzyskaniu ogłosimy te informacje" - poinformował na Twitterze rzecznik ministerstwa Marcin Wojciechowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katastrofa samolotu na Ukrainie. Premier Holandii wstrząśnięty, oferuje pomoc

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 21:36
Szef holenderskiego rządu Mark Rutte poinformował, że rozmawiał telefonicznie na temat katastrofy malezyjskiego Boeinga 777 z ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni lot malezyjskiego boeinga

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 21:34
Boeing malezyjskich linii lotniczych z prawie 300 osobami na pokładzie rozbił się na wschodzie Ukrainy. Strona ukraińska twierdzi, że maszyna została zestrzelona przez ukraińskich separatystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katastrofa malezyjskiego samolotu. Premier spotkał się z szefem MON

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 21:54
Jak poinformowała rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska, podczas spotkania Tomasz Siemoniak przekazał Donaldowi Tuskowie raport w sprawie tragedii.
rozwiń zwiń