Jakie są osiągnięcia szczytu NATO?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 10:14
Wysłanie żołnierzy na wschód, pomoc Ukrainie i Afganistanowi oraz nowe misje w Iraku i na Morzu Śródziemnym - to najważniejsze decyzje zakończonego w Warszawie szczytu NATO. Jak ważne są te ustalenia?
Audio
  • Goście Trójki komentują ustalenia szczytu NATO (3 strony świata/ Trójka)
Na warszawski szczyt NATO przyjechało m.in. 18 prezydentów, a na ich czele Barack Obama
Na warszawski szczyt NATO przyjechało m.in. 18 prezydentów, a na ich czele Barack ObamaFoto: PAP/Marcin Obara

Na spotkanie przyjechali przywódcy krajów członkowskich Sojuszu oraz krajów współpracujących. W sumie były to delegacje z 54 krajów i 11 organizacji międzynarodowych. Najważniejszą decyzją szczytu jest wysłanie od przyszłego roku 4 tysięcy żołnierzy na tzw. wschodnią flankę.

W specjalnym wydaniu audycji "3 strony świata" dyskutowaliśmy o realnym znaczeniu tych decyzji, o przyszłości Sojuszu, ale też o stosunkach z Rosją i reakcji Kremla na ustalenia szczytu w Warszawie. Zapraszamy do słuchania.

<<<nato.polskieradio.pl - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

***

Tytuł audycji: Trzy strony świata (wydanie specjalne)
Prowadzi:
Ernest Zozuń
Goście:
Michał Kobosko (Atlantic Council), Jerzy Haszczyński ("Rzeczpospolita"), Krzysztof Renik (Polskie Radio, redakcja międzynarodowa)
Data emisji:
9.07.2016
Godzina emisji
: 21.05

IAR/ei/pj

Czytaj także

Szczyt NATO: jakie będą relacje Sojuszu z Rosją?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2016 18:22
- NATO wyrasta na główny instrument jedności Zachodu, a Rosji chodzi to, by rozbijać tę jedność i wzmocnić swoją pozycję w Europie - mówi Jerzy Maria Nowak, wieloletni ambasador Polski przy NATO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barack Obama: USA są zaangażowane w bezpieczeństwo Europy

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2016 21:43
Barack Obama na zakończenie szczytu NATO w Warszawie mówił o trwałości amerykańskiego zaangażowania w kwestię bezpieczeństwa w Europie. - Europa zawsze może liczyć na Stany Zjednoczone - mówił prezydent USA.
rozwiń zwiń