X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Francja po wyborach. Co czeka tamtejszą scenę polityczną?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 18:00
- Możemy mówić o demokratycznej rewolucji politycznej, która właśnie dokonuje się we Francji - mówi dr Łukasz Jurczyszyn z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, komentujący wyniki wyborów nad Sekwaną.
Audio
  • Francja po wyborach. Co czeka tamtejszą scenę polityczną? (3 strony świata/Trójka)
Emmanuel Macron
Emmanuel MacronFoto: PAP/EPA/BERTRAND GUAY

350 deputowanych na 577 miejsc w Zgromadzeniu Narodowym. Taką większością będzie dysponowała partia Emmanuela Macrona. Prawica będzie miała 137 miejsc, socjaliści 44.

Choć ostateczna liczba deputowanych Republiki En Marche jest mniejsza niż przewidywały to przedwyborcze sondaże, to jednak partia Emmanuela Macrona ma większość absolutną, a tym samym swobodę rządzenia. Przedstawiciele ugrupowania jednocześnie muszą zdawać sobie sprawę, że bardzo niska frekwencja - na poziomie 42 procent - jest wyraźnym sygnałem, że wielu Francuzów pozostaje sceptycznych wobec programu prezydenta.

Opozycja tymczasem zastanawia się nad przyszłością. Szef kampanii prawicowych Republikanów, którzy jeszcze niedawno liczyli na zwycięstwo, zapowiedział przebudowę partii. Gruntowne zmiany czekają także partię socjalistyczną, która poniosła w wyborach dotkliwą porażkę. Do Zgromadzenia Narodowego wejdzie także kilku deputowanych Frontu Narodowego i ponad 20 posłów skrajnej lewicy. 

Co czeka teraz Francję? Czy partia prezydenta będzie w stanie zrealizować wyborcze obietnice? Co wynik wyborów we Francji oznacza dla Polski i UE? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Łukasz Walewski
Gość: dr Łukasz Jurczyszyn (PISM)
Data emisji: 19.06.2017
Godzina emisji: 16.48

IAR/mk

Czytaj także

Relacje polsko-francuskie za prezydenta Macrona. "Czas na nowe otwarcie"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 18:36
- To jest czas na nowe otwarcie. Czas na rozwijanie współpracy w ramach Trójkąta Waimarskiego, mam nadzieję, że również stosunków bilateralnych pomiędzy Polską a Republiką Francuską - mówił na antenie radiowej Trójki Wojciech Skurkiewicz (PiS). - Francja, najprościej rzecz ujmując, wybrała Europę - stwierdził Robert Tyszkiewicz (PO). 
rozwiń zwiń