X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maile Donalda Trumpa Juniora. Jakie będą ich konsekwencje?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 18:00
- Zarzuty, które pojawiły się ze strony środowisk zbliżonych do Demokratów, że była jakaś koordynacja między administracją Trumpa i osobami z jego otoczenia a działaniami służb rosyjskich, nie miały powiązania. Tutaj ten aspekt się pojawia, dlatego ta sprawa jest taka ważna - ocenia Tomasz Smura z Fundacji Pułaskiego.
Audio
  • Maile Donalda Trumpa Juniora. Jakie będą ich konsekwencje? (Trzy strony świata/Trójka)
Kandydat na prezydenta USA Donald J. Trump (L) słucha przemówienia swojego syna Donalda Trumpa Jr. w Nowym Orleanie, 4 marca 2016 roku
Kandydat na prezydenta USA Donald J. Trump (L) słucha przemówienia swojego syna Donalda Trumpa Jr. w Nowym Orleanie, 4 marca 2016 rokuFoto: PAP/EPA/JUSTIN LANE

We wtorek najstarszy syn prezydenta - Donald Trump Jr. - opublikował na Twitterze maile od Goldstone'a wskazujące, że prokurator z Rosji chciał przekazać informacje, które w ubiegłorocznej kampanii wyborczej w USA miały pogrążyć Hillary Clinton, kandydatkę Demokratów na urząd prezydenta. "To jest rosyjska gorączka" - twierdzi Donald Trump Jr., komentując sprawę w TV Fox. Senator John McCain mówi, że sprawa jest poważna, inny z senatorów ocenia, że można w tym przypadku mówić nawet o zdradzie stanu. Czy rzeczywiście?

- Sprawa jest troszkę inna niż dotychczas. Nie zapomijamy, że syn Donalda Trumpa jest osobą prywatną. To nie jest tak, jak w przypadku doniesień dotyczących gen. Flynna, czyli poprzedniego doradcy ds. bezpieczeństwa USA, który był urzędnikiem państwowym i musiał poinformować odpowiednie służby o tym, że miał takie kontakty w toku kampanii, czego nie zrobił. Podobnie było z ostatnim doniesieniem dotyczącym zięcia Donalda Trumpa - Jareda Kushnera, który jest doradcą prezydenta i także jest zobligowany przez  prawo do poinformowania odpowiednich służb o swoich spotkaniach - przypomina gość Ernesta Zozunia.

Jak nalez traktować spotkanie syna Trumpa z rosyjską prawniczką? Czy syn prezydenta USA może zostać pociągnięty do odpowiedzialności? Czy Donaldowi Trumpowi grozi impeachment? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Tomasz Smura (Fundacja Pułaskiego)
Data emisji: 10.07.2017
Godzina emisji: 16.46

gs/zi

Czytaj także

Szczyt G20 i polityka "wielkiej czwórki"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 18:00
Na czas wizyty Donalda Trumpa w Europie zaplanowano liczne spotkania amerykańskiego przywódcy z głowami państw. Żadne z nich jednak nie budzi takiego zainteresowania jak to z Władimirem Putinem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Trump nie chce współpracować z Rosją ws. cyberbezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 10:41
Prezydent USA Donald Trump wycofał się z piątkowej propozycji współpracy z Rosją w celu utworzenia "niedającej się spenetrować" grupy ds. cyberbezpieczeństwa. Zadaniem grupy miało być przeciwdziałanie atakom hakerskim podczas kampanii wyborczych i wyborów.
rozwiń zwiń