Konferencja klimatyczna. Jak ochronić świat?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 17:15
"Chrońcie świat!" – takim okrzykiem, z zaaranżowanej na otwarcie klimatycznej konferencji manifestacji dzieci, rozpoczęło się to międzynarodowe spotkanie.
Audio
  • Konferencja klimatyczna. Jak ochronić świat? (3 strony świata/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

20 tys. polityków, dziennikarzy i ekologów ze 190 państw z całego świata, którzy przyjechali do Bonn na 23. Konferencję Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, ma ochronić świat. Ale jak?

– 28 państw Unii Europejskiej zadeklarowało wspólny cel, czyli redukcję ocieplenia klimatu. I tu leży kość niezgody – nie wszystkie państwa chcą obniżenia emisji CO2. Nie wygląda to optymistycznie, bo są doniesienia, że po rekordowym pod względem ilości gazów cieplarnianych w atmosferze roku 2016, rekord zostanie pobity już tym roku – mówi Marek Wąsiński z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Kolejna konferencja odbędzie się w Polsce. Jakie wyzwania staną przed przyszłoroczną polską prezydenturą? Jakie korzyści przyniesie tegoroczna edycja? O tym w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość
: Marek Wąsiński (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)
Data emisji: 8.11.2017
Godzina emisji: 16.46

ml/ab

Czytaj także

Globalne ocieplenie - wyścig z czasem?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 19:15
- Dziś mogę potwierdzić, że wycofamy z użycia samochody na benzynę i olej napędowy - oznajmił brytyjski minister środowiska Michael Gove.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jesteśmy przygotowani do walki ze skutkami zmian klimatu?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 16:00
Czy pamiętają Państwo jeszcze, jak wygląda zima? Nie taka, jaką mamy teraz, tylko prawdziwa, z dużą ilością śniegu i ujemnymi temperaturami przez dwa miesiące?
rozwiń zwiń