X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Donald Trump planuje zakończenie Programu Ochrony Imigrantów z Salwadoru

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 17:13
Do września 2019 roku dwieście tysięcy imigrantów będzie musiało opuścić Stany Zjednoczone. Jak na pomysł prezydenta USA reagują Salwadorczycy? 
Audio
  • Donald Trump planuje zakończenie Programu Ochrony Imigrantów z Salwadoru (3 strony świata/Trójka)
Donald Trump zamierza ogłosić podczas pobytu w Warszawie nominację Polski do programu ruchu bezwizowego w USA
Donald Trump zamierza ogłosić podczas pobytu w Warszawie nominację Polski do programu ruchu bezwizowego w USAFoto: shutterstock.com

Wiadomo też, że Donald Trump planuje zamknąć Programy Ochrony Imigrantów nie tylko dla Salwadorczyków. Prawdopodobnie kolejnymi będą te, stworzone dla obywateli Haiti, Sudanu, Hondurasu i  Nikaragui. Dlaczego prezydent Stanów Zjednoczonych chce podjąć takie decyzje? 

– Jest to część jego ogólnej polityki imigracyjnej, która jest o wiele surowsza, od tej głoszonej przez wcześniejszych prezydentów – zaznacza Tomasz Zalewski. Dodaje również, że Program Ochrony Imigrantów był tymczasowy, jednak poprzednicy Trumpa sukcesywnie przedłużali termin jego zakończenia. Imigranci nie chcą pogodzić się z decyzją głowy państwa Stanów Zjednoczonych.

Prawdopodobnie piętnaście procent PKB Salwadoru pochodzi z pieniędzy, które są przesyłane właśnie od imigrantów mieszkających w USA. Co stanie się po zakończeniu Programu Ochrony Imigrantów? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Agata Kasprolewicz
Gość
: Tomasz Zalewski (publicysta)
Data emisji: 10.01.2018
Godzina emisji: 16.46

kw

Czytaj także

Kto zostanie prezydentem Czech?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 17:25
W wyborach u naszych południowych sąsiadów bierze udział dziewięciu kandydatów. Największe szanse na zwycięstwo ma Miloš Zeman, czyli aktualny prezydent Czech.
rozwiń zwiń