Donald Trump planuje zakończenie Programu Ochrony Imigrantów z Salwadoru

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 17:13
Do września 2019 roku dwieście tysięcy imigrantów będzie musiało opuścić Stany Zjednoczone. Jak na pomysł prezydenta USA reagują Salwadorczycy? 
Audio
  • Donald Trump planuje zakończenie Programu Ochrony Imigrantów z Salwadoru (3 strony świata/Trójka)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: shutterstock.com

Wiadomo też, że Donald Trump planuje zamknąć Programy Ochrony Imigrantów nie tylko dla Salwadorczyków. Prawdopodobnie kolejnymi będą te, stworzone dla obywateli Haiti, Sudanu, Hondurasu i  Nikaragui. Dlaczego prezydent Stanów Zjednoczonych chce podjąć takie decyzje? 

– Jest to część jego ogólnej polityki imigracyjnej, która jest o wiele surowsza, od tej głoszonej przez wcześniejszych prezydentów – zaznacza Tomasz Zalewski. Dodaje również, że Program Ochrony Imigrantów był tymczasowy, jednak poprzednicy Trumpa sukcesywnie przedłużali termin jego zakończenia. Imigranci nie chcą pogodzić się z decyzją głowy państwa Stanów Zjednoczonych.

Prawdopodobnie piętnaście procent PKB Salwadoru pochodzi z pieniędzy, które są przesyłane właśnie od imigrantów mieszkających w USA. Co stanie się po zakończeniu Programu Ochrony Imigrantów? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Agata Kasprolewicz
Gość
: Tomasz Zalewski (publicysta)
Data emisji: 10.01.2018
Godzina emisji: 16.46

kw

Czytaj także

Kto zostanie prezydentem Czech?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 17:25
W wyborach u naszych południowych sąsiadów bierze udział dziewięciu kandydatów. Największe szanse na zwycięstwo ma Miloš Zeman, czyli aktualny prezydent Czech.
rozwiń zwiń