Zamknięte Stany Zjednoczone

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 17:08
"To coś przedziwnego. Przyjechać do Nowego Jorku i nie móc dostać się do Statui Wolności" – narzekali w poniedziałek turyści. Ale wczoraj zamknięty był nie tylko ten monument.
Audio
  • Zamknięte Stany Zjednoczone (3 strony świata/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Magdalena Karpiuk/Shutterstock.com

Zamknięte były urzędy i wszelkie instytucje państwowe. Zamknięte były parki narodowe i nawet część Kapitolu. Zamknięty był amerykański rząd. A wszystko przez imigrantów, którzy są w Stanach Zjednoczonych od dzieciństwa. Mają również wykształcenie zdobyte w USA i pracują. Największym problemem jest to, że nie mają amerykańskich paszportów. Barack Obama obiecał zalegalizować pobyt tzw. marzycieli. Administracja Donalda Trumpa uchyliła dekret poprzedniego prezydenta. Co to oznacza?

– Mam wrażenie, że Donald Trump nie wie, jak wyobraża sobie politykę imigracyjną Stanów Zjednoczowych – mówi o ciągłych zmianach decyzji prezydenta USA Łukasz Pawłowski, ekspert z Kultury Liberalnej.

Jego ostatnia decyzja wobec imigrantów jest bardzo kontrowersyjna. – Kiedy prezydent wycofał nagle rozporządzenie Baracka Obamy, okazało się, że ktoś, kto mieszkał w Stanach Zjednoczonych np. od trzeciego roku życia, nagle ma wrócić do kraju, z którego pochodzili jego rodzice i w którym nigdy nie był, nie potrafi mówić w swoim ojczystym języku i nie ma tam żadnych kontaktów – wyjaśnia Łukasz Pawłowski.

Co czeka imigrantów zwanymi "marzycielami"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.  

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość
: Łukasz Pawłowski (kulturaliberalna.pl)
Data emisji: 23.01.2018
Godzina emisji: 16.47

kw/mk

Czytaj także

Czy papież Franciszek jest mile widziany w Chile?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 17:48
Przygotowania do papieskiej pielgrzymki zakłóciły pożary kościołów w Chile i groźby pod adresem Ojca Świętego. Kto nie chce papieża w tej najbardziej wierzącej części świata?   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy UE jest w stanie walczyć z rosyjską propagandą?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 17:00
Przeinaczanie faktów, wzbudzanie wątpliwości, dzielenie unijnych krajów, blokowanie decyzji, dyskredytowanie europejskich instytucji – to według europosłów podstawowe zadania rosyjskiej propagandy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie są szanse na reintegrację Donbasu z Ukrainą?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 17:33
Czy ustawa o reintegracji Donbasu pozwoli Ukrainie odzyskać tereny okupowane przez separatystów?
rozwiń zwiń