X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamknięte Stany Zjednoczone

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 17:08
"To coś przedziwnego. Przyjechać do Nowego Jorku i nie móc dostać się do Statui Wolności" – narzekali w poniedziałek turyści. Ale wczoraj zamknięty był nie tylko ten monument.
Audio
  • Zamknięte Stany Zjednoczone (3 strony świata/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Magdalena Karpiuk/Shutterstock.com

Zamknięte były urzędy i wszelkie instytucje państwowe. Zamknięte były parki narodowe i nawet część Kapitolu. Zamknięty był amerykański rząd. A wszystko przez imigrantów, którzy są w Stanach Zjednoczonych od dzieciństwa. Mają również wykształcenie zdobyte w USA i pracują. Największym problemem jest to, że nie mają amerykańskich paszportów. Barack Obama obiecał zalegalizować pobyt tzw. marzycieli. Administracja Donalda Trumpa uchyliła dekret poprzedniego prezydenta. Co to oznacza?

– Mam wrażenie, że Donald Trump nie wie, jak wyobraża sobie politykę imigracyjną Stanów Zjednoczowych – mówi o ciągłych zmianach decyzji prezydenta USA Łukasz Pawłowski, ekspert z Kultury Liberalnej.

Jego ostatnia decyzja wobec imigrantów jest bardzo kontrowersyjna. – Kiedy prezydent wycofał nagle rozporządzenie Baracka Obamy, okazało się, że ktoś, kto mieszkał w Stanach Zjednoczonych np. od trzeciego roku życia, nagle ma wrócić do kraju, z którego pochodzili jego rodzice i w którym nigdy nie był, nie potrafi mówić w swoim ojczystym języku i nie ma tam żadnych kontaktów – wyjaśnia Łukasz Pawłowski.

Co czeka imigrantów zwanymi "marzycielami"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.  

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość
: Łukasz Pawłowski (kulturaliberalna.pl)
Data emisji: 23.01.2018
Godzina emisji: 16.47

kw/mk

Czytaj także

Czy papież Franciszek jest mile widziany w Chile?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 17:48
Przygotowania do papieskiej pielgrzymki zakłóciły pożary kościołów w Chile i groźby pod adresem Ojca Świętego. Kto nie chce papieża w tej najbardziej wierzącej części świata?   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy UE jest w stanie walczyć z rosyjską propagandą?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 17:00
Przeinaczanie faktów, wzbudzanie wątpliwości, dzielenie unijnych krajów, blokowanie decyzji, dyskredytowanie europejskich instytucji – to według europosłów podstawowe zadania rosyjskiej propagandy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie są szanse na reintegrację Donbasu z Ukrainą?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 17:33
Czy ustawa o reintegracji Donbasu pozwoli Ukrainie odzyskać tereny okupowane przez separatystów?
rozwiń zwiń