X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakie będą następstwa spotkania Trumpa z Macronem?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 17:00
Czy prezydent Emmanuel Macron poleciał do Waszyngtonu, by poskromić prezydenta Donalda Trumpa?
Audio
  • Co przyniesie wizyta prezydenta Francji w USA? (3 strony świata/Trójka)
Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas wspólnej konferencji z prezydentem USA Donaldem Trumpem
Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas wspólnej konferencji z prezydentem USA Donaldem TrumpemFoto: PAP/EPA/SHAWN THEW

"Wznoszę ten toast za prezydenta Macrona i Brigitte. Nasza przyjaźń jest coraz większa i coraz bliższa i mam nadzieję, że nigdy nie przeminie. Niech Bóg błogosławi Francję, niech Bóg błogosławi nasz sojusz i niech bóg błogosławi Amerykę" – mówił Donald Trump podczas obiadu wydanego w Białym Domu na cześć francuskiego gościa.

Boskie błogosławieństwo jest tu konieczne, bo mimo wielu przyjaznych, a nawet bardzo przyjaznych gestów podczas amerykańskiej wizyty Emmanuela Macrona, różnice w sprawach poważnych, europejsko-amerykańskich są duże.

– Prezydent Macron jest pierwszą osobą, którą prezydent Trump przyjmuje z wizytą państwową. Trump odwdzięcza się tu Macronowi za przyjęcie go w ubiegłym roku we Francji. Sama misja Macrona w Waszyngtonie to próba sprawdzenia, ile pozytywnej chemii jest między panami i czy jest ona w stanie przełamać różnice w pomysłach politycznych, szczególnie w sprawie Bliskiego Wschodu – tłumaczy Michał Baranowski z German Marshall Fund.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość
: Michał Baranowski (German Marshall Fund)
Data emisji: 25.04.2018
Godzina emisji: 16.45

ml/mk

Czytaj także

Czy Emmanuel Macron przeprowadzi reformę Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 17:37
Francuska kolej znów ostro wyhamowała… Wszystko przez siódmy już w tym miesiącu strajk kolejarzy, którzy sprzeciwiają się otwarciu konkurencyjnych kolei oraz ograniczeniu przywilejów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emmanuel Macron – nowy, wielki przyjaciel Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 13:25
– Jeśli w Białym Domu jest telefon z napisem "Europa", to dawniej łączył prezydenta USA z Angelą Merkel. Dziś dodzwonić się z niego można do prezydenta Francji, a Donald Trump często z niego korzysta – mówił w Trójce Mariusz Borkowski.
rozwiń zwiń