X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Narodziny "nowej monarchii"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 10:11
- Za dworem królewskim stoi cała machina PR-owska, a rozgłaszanie poczęcia dziecka Kate i Williama jest elementem długotrwałej strategii zmierzającej do odnowy wizerunku monarchii brytyjskiej - uważa Przemysław Biskup (UW).
Audio
Księżna Catherine witana przez dzieci podczas wizyty w Szpitalu Dziecięcym Alder Hey, Liverpool, Wielka Brytania. 3 grudnia ogłoszono, że para książęca spodziewa się dziecka.12.
Księżna Catherine witana przez dzieci podczas wizyty w Szpitalu Dziecięcym Alder Hey, Liverpool, Wielka Brytania. 3 grudnia ogłoszono, że para książęca spodziewa się dziecka.12. Foto: fot. PAP/EPA/PETER POWELL

Telewizyjne i radiowe stacje na całym świecie przerywały swoje programy by podać, że księżna Kate i książę William spodziewają się dziecka. Gazety zamieściły tę informację z wielkimi nagłówkami na pierwszych stronach. Dlaczego to tak ważna wiadomość dla Wielkiej Brytanii i dla świata?

- Lata 80. i 90. były trudne dla brytyjskiej rodziny królewskiej: wszystkie dzieci Elżbiety się rozwiodły; później doszedł styl życia i śmierć księżnej Diany, a wszystko to odbiło się na wizerunku monarchii szczególnie w państwach brytyjskiej Wspólnoty Narodów - uważa Przemysław Biskup z Katedry Europeistyki UW i Grupy Badawczej Brytyjskich Studiów Społeczno-Politycznych BRITANNIA.

Więcej komentarzy do bieżącej sytuacji na świecie znajdziesz na podstronach audycji "Raport o stanie świata" oraz "Trzy strony świata" .

Zdaniem gościa Ernesta Zozunia celem obecnych zabiegów marketingowych jest pokazanie, że brytyjska rodzina królewska to nie tylko "książę Karol, który ma opinię dziwaka", ale też wspaniała młoda rodzina księcia Wilhelma (potocznie zwanego Williamem).

Jakie zmiany w zasadach dziedziczenia brytyjskiego tronu mają zostać przeprowadzone i jakie ten fakt ma znaczenie dla premiera Davida Camerona? Dowiesz się, słuchając całej rozmowy w "Trzech stronach świata".

Czytaj także

To już pewne! Księżna Kate jest w ciąży

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 17:50
Brytyjski następca tronu książę William i jego małżonka spodziewają się potomka - głosi oficjalne oświadczenie Pałacu świętego Jakuba.
rozwiń zwiń