"Wieczór z Trójką" i mnóstwem muzycznych gości!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 21:40
– W listopadzie, kiedy wychodziła płyta "Przebudzenie", rozmawiałam z kolegą, który mówił mi, że napisałam na nią piosenki, z którymi trudno się identyfikować – "Świecie stój", "Do lasu", "Przebudzenie". Przecież ludzie nie staną, oni biegną, mają swoje życie. Minęło parę miesięcy i mamy sytuacją taką, jaką mamy – mówiła w Trójce Ania Rusowicz.
Audio
  • Ania Rusowicz o "Przebudzeniu" (Wieczór z Trójką w domu)
  • Andrzej Smolik i jego nowe projekty (Wieczór z Trójką w domu)
Ania Rusowicz
Ania RusowiczFoto: Honorata Karapuda

Piosenki na te czasy

Jak większość z nas, Ania Rusowicz spędza czas w gronie najbliższych, a oprócz tego wzięła udział w "Koncercie dla Bohaterów", gdzie znalazła się w gronie takich artystów jak duet Kwiat Jabłoni, Bovska, Kasia Stankiewicz czy grupa Sorry Boys  Cały czas trwa promocja singla "Do lasu", w co wkładam swoją uwagę. W tej chwili nie myślę o nagrywaniu czegoś nowego, ponieważ mam poczucie, że płyta "Przebudzenie" nie jest jeszcze pokazana, ograna do końca. Jest na niej tyle ważnych piosenek, powiedziałabym proroczych. Zaczęło się od pierwszego singla "Świecie stój", no i świat stanął. Teledysk do drugiego singla "Do lasu" wyszedł, kiedy zostały wprowadzone ograniczenia w gromadzeniu się w miejscach, jak lasy czy parki. Udało mi się napisać parę piosenek, które są tak ważne w obecnym okresie – opowiadała wokalistka.

Ślady nowych utworów Smolika

Jednym z gości Piotra Stelmacha był również Andrzej Smolik, który opowiedział m.in. o swoich muzycznych planach. – To specyficzny czas. Znajduję wiele czasu na rzeczy, których wcześniej nie robiłem zawodowo. Mam czas, żeby dobrze przeczytać to, czego nie doczytywałem czy pokolorować i pogrupować ślady w komputerze. Są to ślady nowych piosenek, płyta z Kevem Foxem już się wyłania. Jeżeli chodzi o premierę, najpierw pojawią się single, mam nadzieję, że stanie się to w ciągu dwóch miesięcy – zapowiedział kompozytor.


Andrzej Smolik zdradził również, że powstało pięć utworów nagranych wspólnie z pewną "młodą, znaną wokalistką". Którą? Na odpowiedź na to pytanie musimy jeszcze poczekać.

***

Tytuł audycji: Wieczór z Trójką w domu
Prowadzi:
 Piotr Stelmach
G
oście: Ania Rusowicz (wokalistka, autorka tekstów), Michał Madej (muzyk, twórca projektu Patrick The Pan), Sebastian Mnich (perkusista, twórca solowego projektu Mąż), Andrzej Smolik (kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista), Muniek Staszczyk (muzyk, wokalista, współzałożyciel zespołu T.Love)
Data emisji: 06.04.2020
Godziny emisji: 19.28, 21.23

kr

Czytaj także

Ania Rusowicz z "Przebudzeniem" na scenie Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 20:00
To bigbitowo-rockowo-funkowa podróż, w którą chętnie wybierali się hipisi, a których to idee są dziś jak najbardziej aktualne. Koncertu Ani Rusowicz z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej mogliśmy posłuchać w niedzielę (2 lutego) o godz. 19.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

YANA: mam teraz siłę, by pokazać swoją muzykę światu

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 18:00
YANA, czyli Joanna Bieńkowska, to pochodząca z Gdańska instrumentalistka. Artystka pojawiła się na falach Trójki, by opowiedzieć o swoim nowym, przygotowanym na tegoroczny Piano Day utworze – "Light".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna podróż z Bartoszem Gilem

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 04:00
Między godz. 3.00 a 5.00 do pozostania w domu z Trójką zachęcał Bartosz Gil, a raczej muzyka, którą wybrał. 
rozwiń zwiń