Śniadanie wielkanocne dla samotnych

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 12:39
Fundacja "Wolne Miejsce" od wielu lat organizuje w Wielkanoc spotkania dla osób samotnych. W tym roku, w związku z epidemią, organizacja zmienia ich formułę.
Audio
  • Wielkanocna akcja Fundacji "Wolne Miejsce" (Pamiętamy o seniorach/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/DUSAN ZIDAR

– Wpadliśmy na pomysł, aby przygotować to śniadanie, dojechać z nim do osób samotnych i zostawić na wycieraczce cały ten pakiet z jakimś drobnym prezentem lub kwiatem, żeby było naprawdę świątecznie. W paczkach będą też kartki z życzeniami. W środku będzie wszystko to, co włożyli tam wolontariusze, czyli serca. Poprzez to osoby w tej trudnej sytuacji, którą jest samotność, w święta będą czuły, że jest drugi człowiek, że komuś na nim zależy – opowiada prezes i założyciel Fundacji "Wolne Miejsce" Mikołaj Rykowski.

Wielkanoc dla samotnych w nowej formule – jak wziąć w niej udział?

Informacje dla osób, które chciałyby otrzymać śniadanie wielkanocne w ramach świątecznej akcji Fundacji "Wolne Miejsce", znajdują się na jej stronie internetowej. Chętni chcący uczestniczyć w przygotowywaniu, pakowaniu i rozwożeniu posiłków, Mikołaj Rykowski zachęca do kontaktu pod numerami telefonów 694 019 254, 501 422 589 lub 504 067 869. Zgłoszenia przyjmowane są także drogą mailową pod adresem biuro@wolnemiejsce.pl.

Śniadanie wielkanocne w takiej formie zostanie zorganizowane 12 kwietnia w miastach takich jak m.in. Warszawa, Łódź, Kalisz, Kołobrzeg i Olsztyn.

***

Tytuł audycji: Pamiętamy o seniorach
Autorka audycji: Elżbieta Korczyńska
Gość: Mikołaj Rykowski (prezes i założyciel Fundacji "Wolne Miejsce")
Data emisji: 06.04.2020
Godzina emisji: 12.30

kr


Czytaj także

Żeby być mniej samotnym. Telefon zaufania dla osób starszych

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 12:49
"Troski i kłopoty dzielone z drugim człowiekiem maleją o połowę" – to motto telefonu zaufania dla osób starszych, które prowadzi stowarzyszenie "mali Bracia Ubogich".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczne zakupy dla osób starszych. Na co warto zwracać uwagę?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 12:49
Zgodnie z najnowszymi zaleceniami, jeżeli osoba po 65. roku życia ma potrzebę wyjścia z domu do sklepu spożywczego, drogerii czy apteki, najlepiej by robiła to pomiędzy godziną 10.00 a godziną 12.00, ponieważ wtedy do takich miejsc mają być wpuszczani tylko seniorzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na pomoc seniorom w trudnej sytuacji. Doradztwo prawne w czasie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 12:39
Biuro Porad Obywatelskich w Warszawie to miejsce, gdzie osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, mogą uzyskać bezpłatne i poufne porady. 
rozwiń zwiń