Najlepsze spektakle, perełki kina i literatury. Senior w Ninatece

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 12:40
W czasie kwarantanny nikt nie uniknie nudy, a nie każdemu seniorowi wystarcza to, co oferuje telewizja. Nie tylko dla osób starszych swobodnie poruszających się po Internecie świetną alternatywą jest Ninateka, gdzie bezpłatnie i bez reklam można obejrzeć perełki polskiego kina fabularnego i dokumentalnego, spektakle teatralne oraz posłuchać książek w mistrzowskich interpretacjach.
Audio
  • Ninateka – porcja kultury bezpłatnie i bez reklam (Pamiętamy o seniorach/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/fizkes

– Materiałów jest blisko 8 tys., więc jest, czego szukać – mówi redaktor naczelna Ninateki Marta Szotkowska. – Jeżeli chodzi o teatr, w naszych zbiorach mamy legendarne spektakle jak "Mazepa" czy "Trąd w Pałacu Sprawiedliwości" Gustawa Holoubka. Są też spektakle Jerzego Antczaka i Teatr Telewizji, w tym monodram w wykonaniu Janusza Gajosa "Msza za miasto Arras". Jest też dość duża kolekcja książek czytanych, np. "Noce i dnie", "Mistrz i Małgorzata", opowiadania Mrożka i listy Wisławy Szymborskiej z Kornelem Filipowiczem. To wszystko we wspaniałych aktorskich interpretacjach m.in. Jerzego Radziwiłowicza i Stanisławy Celińskiej.

– Mamy cykl spotkań z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, na razie tylko w Warszawie. Opowiadamy o stronie, pokazujemy ofertę i to, jak z niej korzystać. Spotykamy się z bardzo entuzjastycznymi reakcjami. Ostatnio przyszło ok. 70 osób, które zadawały bardzo dużo pytań – opowiada rozmówczyni Agnieszki Furtak-Bilnik.

Zbiory Ninateki można zobaczyć pod adresem https://ninateka.pl/.

***

Tytuł audycji: Pamiętamy o seniorach
Autorka audycji: Agnieszka Furtak-Bilnik
Gość: Marta Szotkowska (redaktor naczelna Ninateki)
Data emisji: 26.05.2020
Godzina emisji: 12.28

kr

Czytaj także

Przezwyciężyć izolację i nudę. Blog "Senior sam w domu"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 12:45
"Senior sam w domu" to specjalny blog na stronie Caritas Polska, mający pomóc przetrwać seniorom trudny czas pandemii i związanej z nią izolacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mądrej Babci" trzy sposoby, jak nie dać się kwarantannie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 12:40
W czasie kwarantanny, kiedy jesteśmy bardziej samotni i przygnębieni, łatwo popaść w marazm, który wcale nie sprzyja naszej odporności. Dlatego warto ustanowić dla siebie samego kilka zasad. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma mnie przy tobie". Muzycy grupy Nastroje walczą z samotnością wśród seniorów

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 12:54
"Nie ma mnie przy tobie" to utwór zespołu Nastroje, do którego przygotowano wyjątkowy teledysk we współpracy ze Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich. Ich wspólnym celem jest walka z samotnością wśród osób starszych.
rozwiń zwiń