Bliskość, która pomaga przetrwać najtrudniejszy czas

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 01:00
"Ludziom pomagają ludzie. Jeżeli tęsknisz za domem, podaj mi rękę – ja ją potrzymam" – to słowa piosenki "People Help People" Birdy i, jednocześnie, motto naszego spotkania.
Audio
  • Noc z Katarzyną Stoparczyk (Noc z Trójką w domu)
Zdjęcie ilustracyjne  Foto: Jacob LundShutterstock
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Jacob Lund/ShutterstockFoto: Jacob Lund/Shutterstock

Ta audycja jest o tym, co pozwala przetrwać człowiekowi pandemie, kwarantanny i inne trzęsienia ziemi. Wszystko to możliwe jest dzięki tym, z którymi zbudowaliśmy prawdziwą bliskość. To ona jest tematem naszego spotkania, taka, która nigdy nie przemija, która przeszła wszystkie próby.

Audycja ta ma trzech bohaterów. Pierwszy z nich, wybitny aktor Jan Nowicki opowiada o pięknej męskiej przyjaźni i najważniejszej kobiecie jego życia. 

Jan Nowicki: kobiety utrzymują porządek na świecie – posłuchaj całej rozmowy >>> 

Drugim bohaterem naszej audycji, jest Krzysztof Hołowczyc, który mówi o przyjaciołach z toru wyścigowego, swoim tacie i o niej – tej, która daje mu siłę każdego dnia, a zwłaszcza wtedy, gdy prędkość na liczniku bolidu przekracza 200 km/h, a temperatura w kokpicie sięga zenitu.

Krzysztof Hołowczyc: życie ma wartość, jeżeli jesteś potrzebny – posłuchaj całej rozmowy >>>

Ostatnim z bohaterów naszego spotkania, pan Franciszek Pieczka, prowadzi nas przez historie o swoich najbliższych przyjaciołach, piosenkach i rolach filmowych, telewizyjnych i teatralnych, aż do najważniejszej osoby w jego życiu.

Franciszek Pieczka: każdy dziadek rozpieszcza swoje wnuki – posłuchaj całej rozmowy >>>

***

Tytuł audycji: Noc z Trójką w domu
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Data emisji: 4.05.2020 
Godzina emisji: 0.05


Czytaj także

Miasta pełne kwiatów, czyli działania Fundacji Łąka

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 00:00
Fundacja obchodzi 5-lecie swojego istnienia. Od początku namawia do zamiany trawników na łąki kwietne. Organizacja prowadzi różne projekty m.in. "Wieś w mieście to nie obciach", w skład którego wchodzą warsztaty: miejskie łąki kwietne, drzewa owocowe w miastach, miejskie pszczelarstwo oraz ptaki w mieście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działania Agencji Zatrudnienia Fundacji "Aktywizacja"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 00:00
Od 15 lat wspiera pracodawców w zatrudnianiu pracowników z niepełnosprawnościami, a osobom niepełnosprawnym pomaga odnaleźć się na otwartym rynku pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sport bez ograniczeń, czyli "EXTRAsprawni"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 00:00
W ramach projektu Avalon Extreme powstała wystawa "EXTRAsprawni", pokazująca osoby z niepełnosprawnościami uprawiające sporty ekstremalne. Wystawa została zaprezentowana w Warszawie, a następnie ruszyła w Polskę.
rozwiń zwiń