Premierowe granie około południa. Łukasz Gorczyca oraz duet Bolewski/Tubis gośćmi Mariusza Owczarka

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 13:00
– Każdy utwór to stylistyczny miszmasz, bo każdy z nich był napisany o innym soliście. Brzmi to przewrotnie, ale dzięki pandemii udało mi się tę płytę dokończyć. To był dobry moment na to, by poświęcić się pracy studyjnej – mówił w Trójce kompozytor Łukasz Gorczyca o swoim nowym albumie zatytułowanym po prostu "Piosenki". W audycji pojawił się także muzyczny duet – Radosław Bolewski i Maciej Tubis.
Łukasz Gorczyca i Mariusz Owczarek
Łukasz Gorczyca i Mariusz Owczarek Foto: Ola Budka

"Gorczyca i piosenki" to album wypełniony gośćmi z całego świata. Można usłyszeć na nim m.in. sola gitarowe w wykonaniu Jennifer Batten i Keitha Johnsona oraz wokal Lory Szafran. Rozmowę w plenerowym studiu Trójki poprzedził utwór "Lockdown Funk", na którym wystąpili saksofonistka Patsy Gamble (którą fani The Rolling Stones mogą znać ze współpracy z Mickiem Jaggerem) oraz gitarzysta Wishbone Ash  Muddy Manninen.


Posłuchaj
21:31 2020_09_26 11_13_00_PR3_Okolo_poludnia.mp3 Łukasz Gorczyca i jego lockdownowy miszmasz (Około południa/Trójka)

 

– Żeby nie zwariować, ja i większość moich przyjaciół muzyków, skupiliśmy się na nagrywaniu. Ten numer powstał spontanicznie. Nie mógł być o czymkolwiek innym, tylko o lockdownie. Myślę, że ma on pozytywny wydźwięk. Mając takich gości stwierdziłem, że nie wypada nie wrzucić tego na płytę – opowiadał Łukasz Gorczyca.


"Piosenki" Łukasz Gorczyca Foto: mat. promocyjne "Piosenki" Łukasz Gorczyca Foto: mat. promocyjne

Mimo ograniczeń związanych z pandemią artyście udało się nie tylko dokończyć prace w studiu nagraniowym, ale i zaprezentować materiał na żywo. – Mamy to szczęście, że jesteśmy w trasie koncertowej od 16 czerwca. Pierwszy koncert zagraliśmy w Czechach. Czasami są to koncerty online, ale też takie do 150 osób. Plany koncertowe mamy do końca roku – mówił.

M.in. o swoich planach koncertowych opowiedzieli także perkusista, wokalista Radosław Bolewski oraz fortepianista Maciej Tubis, którzy odwiedzili plenerowe studio przy Myśliwieckiej na kilka godzin przed występem w Kozienicach pod Warszawą.

Radosław Bolewski, Maciej Tubis i Mariusz Owczarek Fot: Ola Budka Radosław Bolewski, Maciej Tubis i Mariusz Owczarek Fot: Ola Budka

Duet, którego brzmienie łączy w sobie jazzową improwizację z songwritingiem 18 września wydał swój drugi album zatytułowany "Bez końca". Krążek ukazał się nakładem krakowskiej wytwórni Audio Cave.

Posłuchaj
24:36 2020_09_26 12_10_33_PR3_Okolo_poludnia.mp3 Duet Bolechowski/Tubis o albumie "Bez końca" i planach koncertowych (Około południa/Trójka)

– To była naturalna chęć kontynuacji zabawy dźwiękami. Po prostu chcieliśmy podzielić się tą muzyką. Te utwory ukazywały się od marca. Graliśmy też koncerty online prosto z naszych salonów i to się bardzo dobrze przyjęło – wspominał Maciej Tubis, który w grupie odpowiada za instrumenty klawiszowe.

Bolewski | Tubis - OCEAN / Bez końca (official video)/Bolewski | Tubis

***

Tytuł audycji: "Około południa"
Prowadzi: Mariusz Owczarek
Goście: Łukasz Gorczyca (muzyk, kompozytor, aranżer), Radosław Bolewski (perkusista, wokalista) oraz Maciej Tubis (klawiszowiec)
Data emisji: 26.09.2020
Godziny emisji: 11.13, 12.10

kr

Czytaj także

Karolina Cicha: nie byłoby "TANÓW" bez mojego Podlasia

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 18:00
– "TANY" są albumem niezwykle tanecznym i radosnym, mimo że w dużej mierze powstałym w lockdownie – mówi o swojej najnowszej płycie Karolina Cicha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

25 lat "Republiki marzeń"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 23:00
Dziś wieczorem, 25 lat po premierze, przypominamy płytę "Republika marzeń".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruce Springsteen znowu łączy siły z E Street Band. Nowa płyta w październiku!​

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 14:01
"Letter To You" to nowy studyjny album Bruce'a Springsteena z E Street Band. To rockowa płyta napędzona brzmieniem sygnowanym przez uwielbiany przez fanów Bossa zespół. Wszystkie kompozycje zostały zarejestrowane w domowym studiu Bruce'a w New Jersey.
rozwiń zwiń