Klasyczny rock według Michała Kirmucia

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 11:05
Środowe "Trójkowo, rockowo" zawsze oznacza klasyczne rockowe brzmienia, które wybrał dla Państwa Michał Kirmuć. Najnowszą odsłonę audycji zdominował Wojtek Cugowski, który pojawił się aż w trzech zaprezentowanych utworach, oraz twórczość Queen reprezentowana przez polskich artystów i solowe dokonania Kenny'ego Rogersa. Nie zabrakło Guns 'n' Roses, którzy, według najnowszych doniesień, obiecali zagrać w Polsce w 2022 roku.
Fragment okładki singla Nie czekaj na znak Wojciecha Cugowskiego
Fragment okładki singla "Nie czekaj na znak" Wojciecha CugowskiegoFoto: Mat. promocyjne

Posłuchaj
49:44 2021_04_07 10_08_12_PR3_Trojkowo_Rockowo.mp3 Wojciech Cugowski, Guns N’ Roses i Roger Taylor w środowy poranek (Trójkowo, rockowo)

 

"Hungry For Revenge" to utwór zapowiadający wspólny album grupy Kruk i Wojtka Cugowskiego "Be There", który ukaże się 14 kwietnia nakładem wytwórni Metal Mind Productions. Na wydawnictwie znajdzie się osiem kompozycji, które wymykają się sztywnym definicjom – na pewno można usłyszeć w nich inspiracje klasycznym hard rockiem spod znaku Deep Purple czy Rainbow, ale zespół nie boi się długich rozbudowanych kompozycji i flirtu z bardziej progresywnymi dźwiękami. Wojtek Cugowski mówi wprost: "Będzie mocno i potężnie, dokładnie tak jak powinna brzmieć hardrockowa płyta". 

Kruk & Wojtek Cugowski - Hungry For Revenge (Oficjalne Audio)/Metal Mind

"Welcome to the Jungle" otwiera debiutancki album grupy Guns N’ Roses "Appetite for Destruction" z 1978 roku. Jeden z najpopularniejszych przebojów grupy pojawił się także na kompilacji "Greatest Hits" oraz na ścieżkach dźwiękowych na niezliczonej ilości filmów i gier komputerowych. Według lidera zespołu Axla Rose'a inspiracją do napisania utworu były wędrówki po Nowym Jorku. 

Audycję zamknął perkusista grupy Queen Roger Taylor i jego solowe dokonanie – singiel "Gangsters Are Running This World" miał swoją premierę 1 kwietnia 2019 roku. Tydzień później artysta pokazał światu bardziej rockową wersję utworu – "Gangsters Are Running This World (Purple Version)".

Roger Taylor - Gangsters Are Running This World - Purple Version (Official Lyric Video)/Queen Official

Lista utworów:

1. Deep Purple – "Highway Star"
2. Kruk & Wojtek Cugowski – "Hungry For Revenge"
3. Wojtek Cugowski – "Nie czekaj na znak"
4. Polish Metal Alliance – "I Want It All"
5. Steve Thomson  "Driving In America"
6. Eloy – "Time To Turn"
7. Guns 'n' Roses – "Welcome To The Jungle"
8. Benzyna – "Ten świat jest jak woda"
9. Texas – "Mr Haze"
10. Roger Taylor – "Gangsters Are Running This World (Purple Version)"

***

Tytuł audycji: Trójkowo, rockowo 
Autor audycji: 
Michał Kirmuć
Data emisji:
 07.04.2021
Godzina emisji: 
10.08

mat. promocyjne/ kr

Czytaj także

Jubileuszowo i gitarowo

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 11:00
Wtorkowe spotkanie w audycji "Trójkowo, rockowo" to kilka tematycznych części. Aby zachęcić Państwa do radiowej podróży z Michałem Grabkowskim, sygnalizujemy dwa hasła. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trójkowo, rockowo" w odsłonie urodzinowej. Muzyka w odświętnym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 11:05
– W "Trójkowo, rockowo" będzie lekko i urodzinowo. Trójka obchodzi swoje 59. urodziny, świętujemy i my w programie. Nie zabraknie odpowiedniej do okazji muzyki oraz niezwykłych wykonawców – zaprosił na audycję Marek Wiernik i dotrzymał słowa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwie dekady z płytą "Know Your Enemy"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 11:00
Ceniony album walijskiej formacji Manic Street Preachers niedawno ukończył dwadzieścia lat. Z tej okazji wnikliwie wsłuchujemy się w jego zawartość. 
rozwiń zwiń