Godzina na orbicie Massive Attack

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 22:00
20 kwietnia minęły już 23 lata od premiery trzeciego, kultowego już albumu Massive Attack "Mezzanine". Z tej okazji krążyliśmy wokół twórczości duetu z Bristolu i innych triphopowych formacji.
Massive Attack
Massive AttackFoto: materiały promocyjne

Posłuchaj
50:34 2021_04_29 21_08_22_PR3_Po_zachodzie_slonca.mp3 Trip hop po zachodzie słońca (Po zachodzie słońca/Trójka)

 

Audycję otworzyli bohaterowie wieczoru z utworem "Dissolved Girl" – szóstą pozycją na "Mezzanine". Niemiecki kompozytor Ramin Djawadi stworzył własną, instrumentalną wersję piosenki, która znalazła się na ścieżce dźwiękowej trzeciego sezonu amerykańskiego serialu science fiction "Westworld".

Dissolved Girl/massiveattack

"Persephone" to czwarty utwór na trzecim wydawnictwie brytyjskiej grupy Cocteau Twins "Treasure". Dream popowe trio nie znalazło się na liście prezentowanych utworów przypadkowo – brzmienie grupy mocno odcisnęło się na klimacie panującym na "Mezzanine", a udział w nagraniu płyty brała wokalistka Cocteau Twins – Elizabeth Fraser.

Cocteau Twins - Persephone/Clapham Junction

Archive to jeden z ulubionych zespołów Trójkowych słuchaczy. W audycji usłyszeliśmy ich utwór "Neatly Folded", który znalazł się na szóstym studyjnym albumie londyńskiej formacji "Controlling Crowds", wydanym pod koniec marca 2009 roku. Ponad rok później wydawnictwo uzyskało w Polsce status złotej płyty, sprzedając się w nakładzie 10 000 egzemplarzy.

Archive - Neatly Folded/yoursupergirl92

Lista utworów:

1. Massive Attack – "Dissolved Girl" 
2. Depeche Mode – "Home"
3. UNKLE – "Be There (feat. Ian Brown)"
4. Massive Attack – "Angel" 
5. Cocteau Twins – "Persephone"
6. Portishead – "Western Eyes"
7. Radiohead – "No Suprises"
8. Archive – "Neatly Folded"
9. Massive Attack – "Risingson" 
10. Nick Cave & Bad Seeds – "Death Is Not The End"
11. 
Nick Cave & Bad Seeds – "Stranger Than Kindness" ["Live at Alexandra Palace"]

***

Tytuł audycji: Po zachodzie słońca 
Prowadzi: Aleksandra Kaczkowska
Data emisji: 29.04.2020
Godzina emisji: 21.08

kr

Czytaj także

Najbardziej trójkowe z trójkowych utworów

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 22:00
W pierwszy dzień kwietnia, czyli w 59. urodziny Trójki audycję "Po zachodzie słońca" wypełniły utwory, które zarówno Aleksandrze Kaczkowskiej, jak i słuchaczom, najbardziej kojarzą się z Trójką i które dzięki niej poznali. – Tych najbardziej kojarzących się z Trójką nie da się zmieścić w 50 minutach, ale są takie, które powinny nam zabrzmieć – powiedziała autorka programu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczny wzór na połączenie energii z masą

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 07:00
Energetycznie, chemicznie, masywnie – takimi słowami określała muzykę prezentowaną w tym wydaniu audycji jej gospodyni, Aleksandra Kaczkowska. W programie znalazło się miejsce m.in. dla utworu opartego na kołysance wymyślonej przez mamę pewnej artystki…
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Po zachodzie słońca" krąży wokół Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 22:00
Od 1970 roku 22 kwietnia obchodzimy na całym świecie Dzień Ziemi. – Nasze dzisiejsze spotkanie będzie o planecie, którą zaśmiecamy, o którą nie dbamy i którą traktujemy jako coś wiecznego – zapowiedziała najnowsze wydanie audycji "Po zachodzie słońca" Aleksandra Kaczkowska. 
rozwiń zwiń