Królewskie zauroczenie Michała Grabkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 11:01
Garść muzycznych nowości z kręgu gitarowych brzmień, wspomnienie legendy polskiej muzyki, a jako wisienka na torcie bilety na koncerty polskiego odpowiednika zespołu Deep Purple – tak w skrócie przedstawia się zawartość tego wydania audycji.
Deep Purple
Deep PurpleFoto: Shutterstock / DarioZg

Mrocznie, ciężko, instrumentalnie rozpoczęło się to wydanie "Dogrywki", za sprawą ponad 10-minutowej kompozycji amerykańskiego duetu Zombi. Chwilę później zabrzmiały dwa utwory z płyty, która w ostatnim czasie "opętała" Michała Grabkowskiego. – Na albumie jest wszystko to, co w "Dogrywce" lubimy: heavy, psychodela, blues, stoner rock – wyliczał gospodarz audycji. Chodziło o świeżo wydany krążek "The  Burden of Restlesness" grupy King Buffalo, również pochodzącej ze Stanów. Ciekawostką jest fakt, że okładkę albumu zdobi grafika autorstwa Zdzisława Beksińskiego.  

King Buffalo  – "Locusts", źródło: YouTube

W "Dogrywce" znalazło się też miejsce dla zespołu Deep Purple. Pretekstem do sięgnięcia po utwór tej legendarnej kapeli były rozdawane w programie bilety na zbliżające się koncerty polskiej grupy Made in Warsaw, będącej tribute bandem słynnych Brytyjczyków.

Końcówka audycji należała do śpiewających pań. Pierwszą z nich była Ellie Rowsell, która wraz ze swym zespołem Wolf Alice właśnie wydała nową płytę, zatytułowaną "Blue Weekend". Chwilę później usłyszeliśmy Barbarę Wrońską i jej Pustki, a całość zwieńczyła Kora. Wokalistka, która 8 czerwca obchodziłaby 70. urodziny, tym razem wyjątkowo wystąpiła nie z grupą Maanam, lecz z Pudelsami, z którymi współpracowała na początku ich działalności, jeszcze w latach 80.


Posłuchaj
51:14 2021_06_08 23_07_35_PR3_Dogrywka.mp3 King Buffalo, Deep Purple i inni (Dogrywka/Trójka)

 

Lista utworów:

  1. Zombi – "Turning Points"
  2. King Buffalo – "Burning"
  3. King Buffalo  – "Locusts"
  4. Deep Purple – "Roadhouse Blues"
  5. Wolf Alice – "Play the Greatest Hits"
  6. Pustki – "Lugola"
  7. Kora & Pudelsi – "Wyro Pudla"

***

Tytuł audycji: Dogrywka 
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 
08.06.2020
Godzina emisji: 
23.07

kc

 

Czytaj także

Rockowa terapia dla duszy i ciała

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 00:10
Balsam dla uszu i kojąca moc gitarowych riffów to rockowa terapia relaksacyjna, na którą zapraszał Michał Grabkowski. W audycji "Dogrywka" nie zabrakło przyjemnych dźwięków i brzmień, które rozwiewają najciemniejsze chmury. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Punkowo-hardcore'owa uczta z deserem

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 11:11
Daleko od muzycznego mainstreamu odpłynął Michał Grabkowski w tym wydaniu audycji. Zdominowały ją brudne dźwięki przesterowanych gitar, płynące zza oceanu, z bliższej nam Wielkiej Brytanii oraz z naszej ojczyzny. A wszystko zaczęło się od klasyki rocka…
rozwiń zwiń