Nergal z Porterem, Damon solo. Nowe dźwięki z kraju i ze świata

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 09:00
Zajawki nadchodzących albumów grupy Me and that Man oraz Damona Albarna, a na dokładkę trochę nowszych i starszych, ciężko-gitarowych brzmień – to wszystko można było usłyszeć w najnowszym wydaniu nocnej audycji.
Damon Albarn
Damon AlbarnFoto: Christian Bertrand/Shutterstock

Ta edycja "Dogrywki" rozpoczęła się od wizyty u rockandrollowego lekarza, a to za sprawą reedycji albumu "Technical Ecstasy" nagranego przez grupę Black Sabbath w 1976 roku. O ile Ozzy i spółka wielokrotnie gościli w audycji Michała Grabkowskiego, to formacja A Pale Horse Named Death właśnie zanotowała w niej debiut. To muzyczny projekt Sala Abruscato, byłego perkusisty Type O Negative i Life of Agony, który tutaj pełni rolę śpiewającego gitarzysty. Nowojorski kwintet właśnie wydał nowy album, "Infernum in Terra".


Posłuchaj
49:38 2021_10_05 23_08_59_PR3_Dogrywka.mp3 Nowe dźwięki z kraju i ze świata (Dogrywka/Trójka)

 

Po kilkuminutowej dawce stoner rocka rodem z Holandii, w wykonaniu zespołu Komatsu, przyszła pora na dźwięki powstałe nad Wisłą. Najpierw te nowe, zapowiadające kolejny album supergrupy Me and that Man, stworzonej przez Nergala i Johna Portera, a potem te nieco starsze, w wykonaniu dowodzonej przez Piotra Roguckiego Comy.

Po emisji najnowszego utworu sygnowanego nazwą Fisz Emade Tworzywo, który ostatnimi czasy mocno ujął "Grabka", przyszedł czas na finał, czyli świeżą propozycję muzyczną Damona Albarna. Lider zespołów Blur i Gorillaz w listopadzie wyda drugi solowy album, zatytułowany "The Nearer the Fountain, More Pure the Stream Flows".

źródło: YouTube / Damon Albarn

Lista utworów:

  1. Black Sabbath – "Rock'n'Roll Doctor (2021 Remaster)"
  2. A Pale Horse Named Death – "Believe in Something (You Are Lost)"
  3. Komatsu – "Stare into the Dawn"
  4. Me and that Man – "Got Your Tongue"
  5. Me and that Man (feat. Myrkur) – "Angel of Light"
  6. Coma – "Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków"
  7. Fisz Emade Tworzywo – "Za mało czasu"
  8. Damon Albarn – "The Nearer the Fountain, More Pure the Stream Flows"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 5.10.2021
Godzina emisji: 23.08

kc

Czytaj także

Spuścizna Motörhead, obietnica Archive

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 23:08
Treściwy album z najlepszymi dokonaniami Motörhead posłużył za muzyczne źródło tego wydania audycji. Mogliśmy się też przekonać, w jakiej formie w drugiej połowie 2021 roku jest zespół Archive.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Metalowy western przed północą

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 09:00
Ciężkie gitarowe dźwięki pochodzące z Ohio wypełniły sporą część ostatniego wrześniowego wydania audycji Michała Grabkowskiego.
rozwiń zwiń