Muzyczna podróż przepełniona emocjami

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 21:20
Każdy muzyk ma swoje rytuały. Mark Long z grupy The Opposition także. Artysta udaje się do domowego studia ze starą gitarą akustyczną, z laptopem, z zeszytami pełnymi możliwych tytułów, pojedynczych linijek. Tak zaczyna się proces tworzenia.
Mateusz Tomaszuk
Mateusz TomaszukFoto: archiwum autora

Właśnie w ten sposób powstały również utwory, które znalazły się na najnowszym albumie grupy zatytułowanym "Hope". W audycji "Konstelacja M." Mateusz Tomaszuk zaprezentował kilka z nich. 


Posłuchaj
49:39 2021_07_08 20_08_20_PR3_Konstelacja_M.mp3 Niezwykłe sekrety i rytuały muzyków (Konstelacja M./Trójka)

 


The Opposition to brytyjska grupa rockowa, założona w Londynie 1979 roku. Od samego początku zespół wyróżniała idea niezależności i opozycji wobec przemysłu muzycznego. Była ona na tyle znacząca dla muzyków, że postanowili podkreślić ją w przybranej nazwie. Twórczość grupy skupiała się początkowo wokół nurtu postpunkowego oraz nowej fali. Debiutancki album grupy ujrzał światło dzienne po dwóch latach działalności, w 1981 roku.


Borderline / the opposition


Ponadto w audycji usłyszeć można było także: The Tear Garden, Love Spirals Downwards, Dominique A, Talk Talk, Kele, Morrissey, Angels Of Liberty.


***

Tytuł audycji: Konstelacja M.
Autor audycji: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 08.07.2021
Godzina emisji: 20.08


zch

Czytaj także

Z Ziemi na Księżyc i z powrotem

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 09:00
Burzowo-deszczowy czwartkowy wieczór z Mateuszem Tomaszukiem wypełniła muzyka o nastroju stosownym do okoliczności przyrody. Choć autor audycji starał się mocno trzymać Ziemi, nie obeszło się bez wycieczki w kosmos.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstelacja dźwięków – od Blackfield po The Smiths

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 11:36
Od delikatnych progrockowych nut zespołu Blackfield i jazgotu przesterowanych gitar formacji Have a Nice Life rozpoczął tym razem "dźwiękową podróż w nieznane" gospodarz audycji Mateusz Tomaszuk.
rozwiń zwiń