Talenty Trójki. Justyna Wasilewska: jestem z natury niespokojnym duchem

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 19:18
- Bycie w jednym miejscu na dłużej sprawia, że się duszę. Łódzki Teatr im. Jaracza był moim pierwszym teatrem. Naturalnym biegiem spraw i rzeczy, gdy tylko nadarzyła się okazja, żeby spróbować gdzieś dalej, sprawdzić czy jest jakiś inny lepszy świat, to z wielka radością przyjęłam propozycję od dyrektora Teatru Starego Jana Klaty - opowiada Justyna Wasilewska, finalistka konkursu Talenty Trójki w w kategorii "Teatr".
Audio
  • Talenty Trójki. Justyna Wasilewska: jestem z natury niespokojnym duchem (MBK/Trójka)
Aktorka Justyna Wasilewska podczas próby przedstawienia Nietoperz teatru TR Warszawa wystawionego na inaugurację Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.
Aktorka Justyna Wasilewska podczas próby przedstawienia "Nietoperz" teatru TR Warszawa wystawionego na inaugurację Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi. Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Justyna Wasilewska ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTViT w Łodzi. W latach 2010-2012 związana z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Zagrała tam m. in. w spektaklach: "Posprzątane" w reż. Mariusza Grzegorzka (2009) oraz "Barbello o psach i dzieciach" w reż. Anny Augustynowicz.

Laureaci Talentów Trójki o twórczości i tym, co ważne w sztuce >>>

Po przenosinach do Krakowa w Starym Teatrze brała udział w spektaklu "Być jak Steve Jobs" w reż. Marcina Libera oraz "Do Damaszku" w reż. Jana Klaty. - To monumentalne, mityczne miejsce, nigdy nie wyobrażałam sobie ,że mogę tam zagrać. Bardzo szybko okazało się, że Kraków nie jest miejscem, które mi jako człowiekowi, daje poczucie komfortu. Miasto zamknęło mnie w czapie smogu i smoka - opowiada artystka.

Aktorka zagrała także w wielu spektaklach duetu Krzysztofa Garbaczewskiego i Marcina Cecko m.in. w "Życiu seksualnym dzikich" ( Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego w Warszawie 2011) oraz "Balladynie" (Teatr Polski w Poznaniu 2013).

Do jej dorobku filmowego należą np. role w "Drucikach" Ireneusza Grzyba i Aleksandry Gowin (2009), "Opowieściach z chłodni" (2011), "Kebabie i horoskopie" (2013) Grzegorza Jaroszuka oraz w "Jelonkach" Jana Kwiecińskiego (2012). - Zadałam sobie pytanie: co chcę robić, jako aktorka i gdzie chcę żyć, jako człowiek. Wtedy pojawiła się odpowiedź, że należy podjąć bardzo trudną decyzję o odejściu z Krakowa. Warszawa jest mi miejscem najbliższym. Eklektyzm i to wszystko, co daje to miasto jest bardziej w mojej energetyce życia. Potem zdarzyła się ta niesamowita możliwość zaangażowania się w TR Warszawa - opisuje Justyna Wasilewska.

Artystka jest zdobywczynią Grand Prix w konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki na 30. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Otrzymała również wyróżnienie oraz nagrodę publiczności na 27. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

(mp)

Zobacz więcej na temat: Talenty Trójki Trójka

Czytaj także

Talenty Trójki. Martyna Ścibior: malarstwo ma zaimponować ludziom

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 15:24
- Pochodzę z Wąwolnicy, to taka nieduża miejscowość na Lubelszczyźnie. Dwa lata temu skończyłam studia w Warszawie, w pracowni Leona Tarasewicza. Zajmuję się malarstwem. Tak naprawdę wydaję mi się, że współpracuję z ludźmi, czerpię inspirację z życia codziennego, z rozmów - mówi Martyna Ścibior, artystka nominowana do nagrody Talentów Trójki w kategorii "Sztuki wizualne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki. Aga Woszczyńska: zawsze ciągnęło mnie w stronę fabuły

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 19:21
- Zaczęło się bardzo dawno, nawet nie pamiętam kiedy dokładnie. Myślę, że już w szkole podstawowej. W szkole średniej wiedziałam, że chcę robić kino - mówi Aga Woszczyńska. Reżyserka, autorka filmu "Fragmenty" jest finalistką konkursu Talenty Trójki w w kategorii "Film".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki. Paulina Gałązka: nie mogłam uwierzyć, że pracuję w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 18:30
- Rolę Stelli w "Tramwaju zwanym pożądaniem" zawdzięczam dyrektorowi Teatru Ateneum Andrzejowi Domalikowi, który po obejrzeniu "Shoping and fucking" zaproponował mi pracę - mówi aktorka Paulina Gałązka, artystka nominowana do nagrody Talentów Trójki w kategorii "Teatr".
rozwiń zwiń