X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Znamy finalistów Talentów Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 11:02
Przez trzy tygodnie będziemy prezentować sylwetki finalistów Talentów Trójki, a 20 czerwca spotykamy się w studiu im. Agnieszki Osieckiej na uroczystej gali, podczas której poznamy laureatów konkursu.
Audio
  • Agnieszka Obszańska o wyłanianiu finalistów Talentów Trójki w kategorii Sztuki wizualne (Do południa/Trójka)
  • Barbara Marcinik przedstawia fragment obrad jury Talentów Trójki w kategorii Teatr (Do południa/Trójka)
  • Ryszard Jaźwiński przedstawia finalistów Talentów Trójki w kategorii Film (Do południa/Trójka)
Znamy finalistów Talentów Trójki

Konkurs Talenty Trójki, organizowany przez Trójkę, stanowi realną pomoc dla debiutantów na początku ich drogi artystycznej. Biorą w nim udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy – studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody (w wysokości 10 000 zł) przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki wizualne.

Diament Trójki dla Janusza Głowackiego >>>

W kategorii Teatr finaliści to:
- Agnieszka Skrzypczak, aktorka, urodzona w 1989  roku, absolwentka PWSFTiT w Łodzi.

- Mateusz Pakuła, dramatopisarz i dramaturg, urodzony w 1983 roku, absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST.
- Paweł Świątek, reżyser, urodzony w 1989 roku, student V roku reżyserii na Wydziale Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST.

Nad gronem jury teatralnego czuwa Baszka Marcinik, a obradowali: Ewelina Marciniak, laureatka 2012, reżyserka, jej spektakl "Amatorki" mknie jak strzała przez kolejne festiwale. W jury zasiadł w tym roku Rafał Królikowski, aktor oraz członkowie-seniorzy: Wojciech Malajkat, dyrektor Teatru syrena w Warszawie i Paweł Sztarbowski, wicedyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy, stały przewodniczący jury.

W kategorii Film finaliści to:
- Grzegorz Zariczny, reżyser filmu "Gwizdek", który zdobył Grand Prix konkursu krótkometrażowego na Sundance Film Festival 2013.
- Aleksandra Terpińska z Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, autorka filmu "Święto zmarłych",
- Katarzyna Wilk, studentka Łódzkiej Szkoły Filmowej. Jurorzy docenili jej animację "Bear Me".

Kategorię Film nadzoruje Ryszard Jaźwiński. - Udało mi się zgromadzić do pracy w konkursie Talenty Trójki w kategorii film znakomitych jurorów - zapowiadał. Obradowali : ubiegłoroczny laureat Talentów Trójki – Piotr Złotorowicz, absolwent łódzkiej szkoły filmowej, który otrzymał nagrodę za film "Smolarze" i profesjonaliści: aktorka Agata Kulesza, operator filmowy Michał Englert oraz reżyser Marcin Krzyształowicz.

Agnieszka Obszańska mówiła w audycji "Do południa", że ilość zgłoszeń w kategorii Sztuki wizualne była rekordowa, wpłynęło ich ponad 50. - Ogromnie się cieszę, że przychodzi tyle prac i propozycji, szczególnie, że to chyba najbardzej hermetyczna dziedzina wśród tych trzech - stwierdziła.

Finaliści wybrani w kategorii Sztuki wizualne:

- Agata Wawryniuk, scenografka i rysowniczka. 2 lata temu ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu z dyplomem z projektowania graficznego i grafiki intermedialnej. Pasjonuje się różnymi wizualnymi formami opowiadania. Od prób maksymalnie zwięzłej wypowiedzi w plakacie, przeszła przez rozbudowane kolażowe ilustracje, krótkie komiksy do ponad stustronicowej powieści graficznej.
Jej debiutancki album komiksowy “Rozmówki polsko-angielskie” został bardzo dobrze przyjęty i doceniony w świecie komiksu.
Oprócz tworzenia komiksów aktywnie działa dla promocji tego medium w Polsce.

- Krzysztof Maniak, bardzo młody, a już wyjątkowo intrygujący artysta. Studiował na Wydziale Grafiki ASP Kraków, a od roku akademickiego 2010/11 na Wydziale Intermediów ASP w Krakowie. Zajmuje się filmem wideo, fotografiką, performancem i poezją.
- Dominik Ritszel. Studiuje Grafikę Warsztatową na V roku Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W swoich pracach porusza się pomiędzy filmem a video-artem. Interesują go wszelkie formy obrazowania, tworzenia narracji dotyczące tych dziedzin. Często pojawiający się motyw w jego pracach, to pusty pejzaż, lub anonimowa przestrzeń.

Sztuki wizualne to domena Agnieszki Obszańskiej, wraz z nią nadesłane zgłoszenia oceniali: laureat z ubiegłego roku Stefan Kornacki, Sebastian Cichocki, wicedyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Łukasz Gorczyca, krytyk i Mikołaj Grospierre, artysta-fotograf.

Magda Jethon: wszyscy laureaci Talentów Trójki odnoszą sukcesy

Sylwetki finalistów prezentować będziemy przez trzy kolejne weekendy (1 i 2 czerwca, 8 i 9 czerwca, 15 i 16 czerwca) w audycjach "Radiowy Dom Kultury", "Magazyn Bardzo Kulturalny" i "Trójkowo, filmowo".
Rozstrzygnięcie konkursu i gala wręczenia nagród odbędą się 20 czerwca w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Galę poprowadzą Katarzyna Borowiecka i Ryszard Jaźwiński. Podczas uroczystości wystąpi zespół UL/KR.
W tym roku po raz drugi wręczony zostanie także Diament Trójki – nagroda za całokształt. W tym roku otrzyma ją Janusz Głowacki.Czytaj także

"Wiele moich przedstawień powstało dzięki Talentom Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 10:30
- Myślę, że wszyscy laureaci Talentów Trójki mówią to samo: że jesteśmy zupełnie inaczej przyjmowani, telefony zaczynają do nas naprawdę dzwonić - mówiła Ewelina Marciniak, ubiegłoroczna laureatka konkursu w kategorii Teatr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finalista Talentów Trójki: od "Opowieści z chłodni" do historii ze sklepu z dywanami

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 14:32
Grzegorz Jaroszuk, finalista Talentów Trójki w 2011 roku, zdobył wiele nagród za swój film dyplomowy "Opowieści z chłodni". Właśnie skończył pracę nad scenariuszem do swojego debiutanckiego filmu pełnometrażowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartłomiej Topa w filmie finalisty "Talentów Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 17:58
"Kebab i Horoskop" jest to debiutem reżyserskim Grzegorza Jaroszuka. Film opowiada historię dwóch specjalistów od marketingu, którzy starają się pomóc szefowi sklepu z dywanami sprzedać ich jak najwięcej.
rozwiń zwiń