"Dziadkowie biznesu", czyli studenci promują zakłady rzemieślnicze z tradycjami

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 13:15
"Dziadkowie biznesu" to projekt stworzony przez sześciu studentów zarządzania, jego celem jest reklamowanie działalności zakładów rzemieślniczych prowadzonych przez osoby starsze w internecie i mediach społecznościowych.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/DuxX

Antek Kurek  Basia Łochowska harcerze trójka 1200.jpg
Co to dziś znaczy być harcerzem?

– Widzieliśmy w internecie posty informujące na przykład o starszej pani sprzedającej kwiaty z apelem do internautów o kupowanie ich. Pomyśleliśmy, że możemy zrobić coś podobnego, żeby pomóc osobom starszym – opowiadają Julia Czumaj i Filip Zapora. 


Posłuchaj
02:38 _PR3_AAC 2021_05_07-13-14-13 dziadkowie biznesu.mp3 "Dziadkowie biznesu", inicjatywa studentów, która wspiera punkty usługowe z tradycjami (Trójka do trzeciej)

młodzi ludzie w grupie młodzież talent współpraca 1200.jpg
Helpers' Generation. Studenci znów ruszyli na pomoc

 

Dzięki ich działalności informacje o zakładach czy firmach prowadzonych przez tzw. osoby starej daty są zgromadzone w jednym miejscu, gdzie mają szanse dotrzeć do bardzo wielu osób. To o tyle istotne, że przez pandemię wiele niewielkich zakładów rzemieślniczych stawia czoła wielu trudnościom. 

Konin Al. 1 Maja 19/B Pan Andrzej wraz ze swoją żoną Ewą od 43 lat prowadzili sklep odzieżowy, który w 1995 roku...

Opublikowany przez Dziadkowie biznesu 

Początkowo to studenci sami szukali punktów usługowych czy sklepów, o których warto napisać. Dziś dociera do nich wiele informacji o takich miejscach godnych polecenia, choć zazwyczaj nie piszą osoby prowadzące działalność, raczej ich sąsiedzi, rodzina czy klienci zadowoleni z pracy rzemieślników. Obecnie firmy objęte projektem znajdują się w całej Polsce.

Bydgoszcz ul.Śniadeckich 12/7A Pan Edward prowadzi zakład szklarski w Bydgoszczy. Od 61 lat pracuje w zawodzie,...

Opublikowany przez Dziadkowie biznesu Wtorek, 4 maja 2021

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału reporterskiego: Jakub Jamrozek
Data emisji: 07.05.2021
Godzina emisji: 13.14

gs

Czytaj także

Każdy ma swojego seniora

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 14:45
Seniorzy zazwyczaj o pomoc sami nie poproszą: wstydzą się swojej nieporadności, biedy. Teraz, w okresie pandemii ten problem narasta i staje się szczególnie poważny. Stworzony niedawno przez rząd Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów otrzymał od starszych osób ponad 10 tysięcy próśb o pomoc!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Drzewa Warszawy". Nietypowy przewodnik po historii miasta

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 13:40
Miłość do dendrologii i historii połączona w jednej książce. "Drzewa Warszawy" to niezwykły przewodnik miejski po życiu ludzi i drzew. Autorzy stworzyli wyjątkową kronikę, w której wydarzenia z historii miasta opowiedzieli za pośrednictwem trzydziestu sześciu wyjątkowych roślin.
rozwiń zwiń