Jak wygląda życie psów wystawowych i ich właścicieli?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 11:30
Podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Mosznej spotkali się właściciele czempionów z całego świata. Za zdobywanymi przez hodowców trofeami nierzadko kryją się lata doświadczeń, ciężkiej pracy, a także niemałe koszty, które trzeba ponieść, aby pupil mógł zostać uznany za jednego z najpiękniejszych.
Wystawa psów
Wystawa psówFoto: Pixabay.com/Public domain

– Niekiedy przepięknie zbudowany pies "showmanem" nie będzie, niekiedy pies o gorszej budowie potrafi się ładnie zaprezentować na wystawie, temperament ma bardzo duże znaczenie – podkreśla jedna z właścicielek psów wystawowych.


Posłuchaj
03:42 TROJKA Trojka do trzeciej Wystwa psow 2021_08_03-11-19-19.mp3 Pieskie życie czempionów (Trójka do trzeciej)

 

Jakich poświęceń wymaga przygotowanie psa do tego typu pokazów? – Częsta kąpiel, wyczesywanie, strzyżenie, pielęgnacja, odżywki, oliwki... Jak dla niemowlaczka – śmieje się inna.

Czy gdy się ma rzadką rasę psów, łatwiej zdobyć laury na wystawie? – Jest mniejsza konkurencja, więc może łatwiej wygrać, jednak trudniej uzyskać informacje i wsparcie specjalistów, którzy znaliby się i podpowiedzieli pewne rzeczy – podkreśla kolejna rozmówczyni naszego reportera. 

Wystawa Psów Rasowych w Sanoku. Pokaz wyszkolenia i pokazy pasterskie / tvPodkarpacie.pl

– To nie jest tanie hobby, bardzo drogie są kosmetyki, chyba wszyscy domownicy nie mają takich jak nasze psy. Poza tym ważne i czasochłonne jest samo wyszkolenie psa pod kątem wystawy. Nie wystarczy wziąć go na smycz i wyprowadzić na ring. Musi on stanąć przed obcą osobą, dać się obejrzeć, dotknąć, pokazać zęby i nie zwracać uwagi na inne zwierzęta – dodaje i zaznacza, że satysfakcja z posiadania takiego czworonoga rekompensuje wszelkie wydatki i poświęcenia.

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Autor materiału reporterskiego: Daniel Klimczak (Radio Opole)
Data emisji: 03.08.2021
Godzina emisji: 11.19

mk/kr

Czytaj także

Nie tylko ludzie potrzebują pomocy. Działalność schronisk dla zwierząt w czasie epidemii

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 09:21
– Mamy 40 bezdomnych psów, koty, 60 bocianów, dziewięć saren, trzy lisy, ptaki drapieżne, sowy, kruki. Wszystkie są na naszym utrzymaniu i codziennie muszą być nakarmione, oporządzone i leczone – mówi lekarz weterynarii Radosław Fedaczyński z Centrum Adopcyjnego Lecznicy "Ada" w Przemyślu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy psy mogą wywęszyć… koronawirusa? Brytyjscy naukowcy rozpoczynają badania

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 09:25
Amerykańscy, francuscy, a także brytyjscy naukowcy planują testy mające sprawdzić, czy psy są w stanie węchem wykryć osoby zakażone koronawirusem, jeszcze zanim zaczną one wykazywać symptomy choroby.
rozwiń zwiń