Studio Lotto ma już 48 lat. Rozmowa z Ryszardem Rembiszewskim - słynnym prowadzącym losowania

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 15:28
Mija 48 lat, odkąd przeprowadzono pierwszą transmisję z losowania Lotto. Przez wiele lat prowadzącym studio był Ryszard Rembiszewski. Nazywany przez wielu "Panem Lotto" wspomina zainteresowanie, jakie wywoływała gra.
Ryszard Rembiszewski w studiu Lotto
Ryszard Rembiszewski w studiu LottoFoto: Maciej Piasta/ FORUM

Pierwsza transmisja losowania gier liczbowych Totalizatora Sportowego odbyła się 11 marca 1973 roku. – Trzeba wspomnieć, że w tym czasie w telewizji były tylko dwa programy, pierwszy i drugi. Każdy, kto pojawiał się na ekranie, zyskiwał popularność. Podobnie jak ja. Moja praca trwała prawie ćwierć wieku. Cieszę się, że mogłem w tym czasie poznać wielu ludzi – wspomina Ryszard Rembiszewski, prowadzący studio Lotto. 

Posłuchaj
02:32 PR3_mp3 2021_03_11-07-24-15_lotto.mp3 Mija 48 lat od pierwszej telewizyjnej transmisji losowania Lotto (Pora na Trójkę)

pap_19730801_01F totolotek 1200.jpg
48 lat temu Toto-Lotek pojawił się w Telewizji Polskiej

Cudowne dziecko, Kubuś

W czasie trwającej kilkadziesiąt lat kariery "Pan Lotto" przeczytał zwycięskie liczby tysiącom szczęśliwców. Która wygrana najbardziej zapadła mu w pamięć?  Pamiętam pewne małżeństwo z Olsztyna. Byli w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Nie wiedzieli już co robić. Pan był akurat w mieście ze swoim synkiem. Przechodzili obok kolektury. Postanowił spróbować szczęścia. Kubuś pokazał paluszkiem liczby, które trzeba skreślić. Trafili szóstkę. Co ciekawe, dwa tygodnie później przytrafiła się kolejna kumulacja. Kubuś znowu wytypował liczby, a rodzina ponownie trafiła szóstkę. Podobno wiele osób przychodziło do domu zwycięzców i prosiło chłopca o wytypowanie liczb. Niestety Kubuś nie chciał już więcej ich wskazywać  opowiada.

Spróbować szczęścia 

Czy Ryszardowi Rembiszewskiemu zdarzyło się kiedyś spróbować własnego szczęścia?  Grałem, kiedy były kumulacje. Niestety nie mam szczęścia. Wraz z żoną mieszkamy teraz w Hiszpanii. Próbowaliśmy zagrać w tutejszą loterię. Ja nie trafiłem nic, ale małżonce udało się wygrać sześćdziesiąt euro  dodaje z uśmiechem. 

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne / Shutterstock

Przypomnijmy, że największa kumulacja w Lotto miała miejsce w maju 2016 roku. Pula nagród przekraczała wtedy 57 milionów złotych. Udało się wówczas wygrać trzem osobom. Rekordowa nagroda loterii Totalizatora Sportowego padła rok później. W maju 2017 roku mieszkaniec Skrzyszowa trafił "szóstkę", wygrywając tym samym ponad trzydzieści sześć milionów złotych. 

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Rozmowę przeprowadził: Maciej Domański
Data emisji: 11.03.2021
Godzina emisji: 7.24

zch

Czytaj także

Nie gardź groszem. Numizmatyka sposobem na zarobek

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 08:00
W Polsce w obiegu jest aktualnie pond dwadzieścia miliardów monet. 37 procent z nich stanowią jednogroszówki. Która moneta jest najdroższa? Czy numizmatyka to dobry sposób inwestowania kapitału? Czy zbierając monety, można zarobić i ile warta jest jednogroszówka?
rozwiń zwiń