W skarpetkach czy na bosaka?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 06:55
Ich umiejętność znikania, szczególnie podczas prania, jest doprawdy legendarna. Pojedyncze, nie do pary, zapychają szuflady tych bardziej naiwnych osób, które wierzą, że jednak „ta druga” kiedyś się znajdzie. Chodzi oczywiście o... skarpetki. Choć 21 października nawet powinny zniknąć, gdyż jest to oficjalny Dzień bez Skarpetek.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Długie, krótkie, grube, cienkie, szare, kolorowe – rodzajów skarpetek są tysiące, a może nawet więcej. Jedni je kochają i noszą przez cały rok, inni nienawidzą i jeśli tylko mogą, obywają się bez nich. Jak w przypadku każdego elementu mody, sposób noszenia skarpetek ulegał i ulega zmianom: nawet zakładanie ich do sandałów podobno przestało już być synonimem obciachu!


second hand lumpeks odzież używana 1200 free.jpg
Eko sezam z odzieżowymi skarbami za grosze

Posłuchaj
04:03 TROJAK Pora na Trojke PR3_MPLS 2021_10_21 06-49-55.mp3 Po co nam skarpetki? (Pora na Trójkę)

Na bosaka jest zdrowo!

– W Dniu bez Skarpetek każdy powinien zdjąć skarpetki. Nie po to jednak, aby pobiegać boso po trawie, ale by przyjrzeć się swoim stopom i zastanowić się, czy wszystko dobrze funkcjonuje, czy coś możemy dla stóp zrobić – wskazuje Adrianna Sobieraj, podolog. – Ale oczywiście chodzenie boso, bez skarpetek i butów, jest zdrowe dla naszych stóp, szczególnie jeśli chodzimy po naturalnych podłożach, jak ziemia, piasek czy trawa – tłumaczy.

Osoby, które nie cierpią na żadne deformacje stóp, mogą także chodzić boso po domu, a u dzieci nawet zaleca się, aby chodziły jak najwięcej bez butów.

Skarpetki do sandałów? Oczywiście!

– Kiedyś skarpetki zaliczane były do bielizny. Miały chronić stopę przed obrażeniami, otarciami, a teraz stały się ozdobą – tłumaczy stylistka Edyta Piasecka. – Teraz odkrywamy je i pokazujemy: mówią o nas bardzo dużo – dodaje.

Jak się okazuje, tak bardzo obśmiewane noszenie skarpetek do sandałów stało się... modne! – Wielu projektantów proponuje skarpetki w zestawieniu z sandałami, szpilkami: np. na jednej stopie czerwoną, na drugiej zieloną. Są też skarpetki, które mają specjalne wycięcie, aby można je było nosić do japonek – tłumaczy Edyta Piasecka.  Jednak nadal mężczyźni nie powinni nosić skarpetek zbyt krótkich, kiedy mają elegancki garnitur. Skarpetka powinna być taka, aby kiedy mężczyzna założy nogę na nogę, nie było widać ciała – wskazuje.


***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Mateusz Drozda
Autor materiału reporterskiego: Maciej Żmijewski
Data emisji: 21.10.2021
Godzina emisji: 6.49

pr


Czytaj także

Plus size na plusie. "Możemy wyglądać tak, jak chcemy"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 18:00
Zapanowała moda na rozmiar plus size. Ashley Graham, Jill Kortleve, Barbie Ferreira, Crystal Renn podbijają Instagram i światowe wybiegi, a projektanci coraz częściej oferują kreacje nie tylko dla osób w rozmiarze XS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualne przymierzalnie, czyli sposób na zakup ubrań online

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 12:30
Łódzki startup proponuje wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości do wirtualnego mierzenia ubrań w sklepach internetowych. Rozwiązanie pomogłoby klientom zestawić wybraną odzież z ich sylwetką i pokazać, jak będą prezentować się jako wybrana część garderoby. Wszystko po to, by podnieść poziom zadowolenia kupujących i zmniejszyć liczbę zwrotów towarów, które nie spełniły oczekiwań klientów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fobie nasze codzienne

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 08:20
Okazuje się, że aż 13 procent ludzi cierpi na różnego rodzaju lęki i fobie. Jak stwierdzono, mimo naszych wspólnych cech, są one jednak wysoko zindywidualizowane, gdyż wynika to ze sposobu, w jaki w naszym życiu pojawia się taka przypadłość.
rozwiń zwiń