Czwórka

Drogowskazy Czwórki - radio jedzie do Was! Sprawdź szczegóły

02.07.2013 11:33
Tego lata radiowa Czwórka zwiedzi niemal całą Polskę. W każdy wtorek i piątek Czwórka będzie odsłaniała przed słuchaczami miejsca na mapie naszego kraju, które warto poznać.
Drogowskazy Czwórki - radio jedzie do Was Sprawdź szczegóły
Foto: Czwórka
Posłuchaj
07'18 Czym są "Drogowskazy Czwórki" i opowieść o pierwszym odwiedzonym przez nas miejscu: Sejny - przedstawia Patryk Kuniszewicz (Poranek OnLine/Czwórka)
05'48 Drogowskazy Czwórki: Ustrzyki Dolne - relacja Błażeja Prośniewskiego (Poranek OnLine/Czwórka)
05'11 Drogowskazy Czwórki: Ustrzyki Dolne a w nich USA - relacja Błażeja Prośniewskiego (Stacja Kultura/Czwórka)
06'26 Zakochać się w Bieszczadach – rozmowa z Michałem Reglem z Bieszczadzkiego Centrum Informacji i Promocji (W cztery oczy/Czwórka)
04'23 Relacja z wycieczki rowerowej Krzysztofa Plamowskiego z serwisu mojebieszczady.com dookoła Ustrzyk Dolnych (4 do 4/Czwórka)
05'13 Drogowskazy Czwórki: Sejny i sejneńska Orkiestra Dęta - relacja Patryka Kuniszewicza (W cztery oczy/Czwórka)
04'39 Drogowskazy Czwórki: Sejny - rozmowa o ośrodku Pogranicze (Stacja Kultura/Czwórka)
05'54 Drogowskazy Czwórki: Rozmowa z liderem zespołu No Logo, który powstał w Sejnach (4 do 4/Czwórka)
więcej
Drogowskazy Czwórki - Sejny
Drogowskazy Czwórki - Sejny
Drogowskazy Czwórki - Ustrzyki Dolne
Drogowskazy Czwórki - Ustrzyki Dolne
Drogowskazy Czwórki - Łomża
Drogowskazy Czwórki - Łomża

/

Celem projektu jest zainteresowanie młodych ludzi dziedzictwem kulturalnym miejsc położonych z dala od znanych i uczęszczanych szlaków oraz zaprezentowanie ciekawych inicjatyw społeczno-kulturalnych, w które angażuje się młodzież z odwiedzanych miejsc.

Akcja "Drogowskazy Czwórki" potrwa od 2 lipca do 30 sierpnia. Wysłannicy Czwórki odwiedzą w sumie 18 miejscowości. W lipcu będą to: Sejny (2 lipca), Ustrzyki Dolne (5), Łomża (9), Tarnów (12), Pułtusk (16), Olkusz (19), Płock (23), Kłobuck (26) i Skierniewice (30). Trasa sierpniowa rozpocznie się w Kaliszu (2 sierpnia), a następnie poprowadzi przez: Sieradz (6), Jarocin (9), Oleśnicę (13), Chodzież (16), Świdnicę (20), Połczyn Zdrój (23), Kłodzko (27) i zakończy w Świnoujściu (30). Wyjazdom towarzyszyć będzie kampania promocyjna "Pokaż nam swoje miasto: Czwórka szuka przewodników", zachęcająca mieszkańców odwiedzanych miast do promowania lokalnych inicjatyw.

Czwórka zaprasza do słuchania i oglądania relacji z trasy, w każdy wtorek i piątek, w audycjach "Poranek Online", "W 4 Oczy", "Stacja Kultura" i "4 do 4" (Czwórka do Czwartej). Prezentowane w nich będą relacje reporterskie, wywiady oraz materiały dziennikarskie, ukazujące dane miejscowości i odbywające się w nich wydarzenia. W ramach akcji Czwórka uruchomi aplikację mobilną, która stanie się interaktywnym, wypełnionym materiałami audio oraz video przewodnikiem po odwiedzanych miastach.

/

Aplikację, która obecnie dostępna jest na telefony z systemem Android ( a już wkrótce na pozostałe) pobrać można tu: http://goo.gl/pgo0U

/

Koproducentem "Drogowskazów Czwórki" jest Narodowy Instytut Audiowizualny .

 

Do zobaczenia!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

Drogowskazy Czwórki - zwiedzamy Polskę! Sprawdź szczegóły

12.07.2013 09:00
W każdy wtorek i piątek Czwórka będzie odsłaniała przed słuchaczami miejsca na mapie naszego kraju, które warto poznać. Trwa drugi tydzień akcji. Odwiedziliśmy już Ustrzyki Dolne, byliśmy także w Sejnach, Łomży i Tarnowie. A przed nami Pułtusk.
Reporterzy Czwórki, którzy zwiedzają Polskę
Reporterzy Czwórki, którzy zwiedzają PolskęFoto: Czwórka
Posłuchaj
04'59 Drogowskazy Czwórki: wywiad z Crazy Twisting Group (Poranek OnLine/Czwórka)
05'41 Drogowskazy Czwórki: wywiady z DJ-em i producentem Tomem Foresterem, a także z członkami zespołu pieśni i tańca "Łomża" (W cztery oczy/Czwórka)
07'09 Drogowskazy Czwórki: o Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Walizka opoi wada dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży, Jarosław Antoniuk (Stacja Kultura/Czwórka)
04'22 Drogowskazy Czwórki: rozmowa z dyrektorem Portu Narewskiego w Łomży oraz z Łomżyńskim Klubem Płetwonurków "Podwodny Jeleń" o tym, co jeszcze na odkrywców czeka na dnie malowniczej rzeki (4 do 4/Czwórka)
04'19 Drogowskazy Czwórki: o pięcioletniej walce o tarnowski skatepark, idei powstania Skweru Aktywności i... protestach w Urzędzie Miasta - rozmowa z Dominikiem Dudkiem (Poranek OnLine/Czwórka)
05'07 Drogowskazy Czwórki: po Tarnowie oprowadzają nas słuchacze Czwórki, Karolina i Daniel (W cztery oczy/Czwórka)
04'31 Drogowskazy Czwórki: wycieczka po malowniczych Mościcach (4 do 4/Czwórka)
04'08 Drogowskazy Czwórki: "Tarnów kulturą stoi" – rozmowa z nieformalną grupą "Aspiranci" (Stacja Kultura/Czwórka)
więcej

Celem projektu jest zainteresowanie młodych ludzi dziedzictwem kulturalnym miejsc położonych z dala od znanych i uczęszczanych szlaków oraz zaprezentowanie ciekawych inicjatyw społeczno-kulturalnych, w które angażuje się młodzież z odwiedzanych miejsc.

Akcja "Drogowskazy Czwórki" potrwa do 30 sierpnia. Wysłannicy Czwórki odwiedzą w sumie 18 miejscowości.

Dotychczas byliśmy w Ustrzykach Dolnych, a także w Sejnach, gdzie miedzy innymi specerowaliśmy po opuszczonym klasztorze i słuchaliśmy koncertu tamtejszej orkiestry dętej oraz hejnalistów. Teraz czas wyruszyć w dalszą drogę, a swoje podwoje otwiera przed nami tym razem Łomża.

Dowiemy się m.in., czemu to miasto "muzyką stoi". Zapraszamy do wysłuchania nagrania wywiadu z młodymi łomżyńskimi tancerzami z Crazy Twisting Group, oraz rozmów z DJ-em i producentem odnoszącym sukcesy na całym świecie, Tomem Foresterem, a także z członkami zespołu pieśni i tańca "Łomża". O Festiwalu Teatralnym Walizka opowiedział nam sam dyrektor Teatru Lalki i Aktora, a to tym, jakie skarby znaleźć można na dnie Narwi - członkowie klubu płetwonurków "Podwodny Jeleń".

Dziś odwiedzamy Tarnów. Poznaliśmy już historię 5-letniej walki o skatepark, a przed nami m.in. wycieczka po Mościcach, po których oprowadzą nas sami słuchacze Czwórki.

W najbliższy wtorek wybierzemy się do Pułtuska (16.07), a poza tym w lipcu odwiedzimy jeszcze: Olkusz (19.07), Płock (23.07), Kłobuck (26.07) i Skierniewice (30.07). Trasa sierpniowa rozpocznie się w Kaliszu (2.08), a następnie poprowadzi przez: Sieradz (6.08), Jarocin (9.08), Oleśnicę (13.08), Chodzież (16.08), Świdnicę (20.08), Połczyn Zdrój (23.08), Kłodzko (27.08) i zakończy w Świnoujściu (30.08). Wyjazdom towarzyszyć będzie kampania promocyjna "Pokaż nam swoje miasto: Czwórka szuka przewodników", zachęcająca mieszkańców odwiedzanych miejsc do promowania lokalnych inicjatyw.

/

Czwórka zaprasza do słuchania i oglądania relacji z trasy, w każdy wtorek i piątek, w audycjach "Poranek Online" (godz. 06.00-09.00), "W 4 Oczy" (godz. 09.00-11.00), "Stacja Kultura" (godz. 11.00-13.00) i "4 do 4" (godz. 13.00-16.00). Prezentowane w nich będą relacje reporterskie, wywiady oraz materiały dziennikarskie, ukazujące dane miejscowości i odbywające się w nich wydarzenia. W ramach akcji Czwórka uruchomi aplikację mobilną, która stanie się interaktywnym, wypełnionym materiałami audio oraz video przewodnikiem po odwiedzanych miastach.

/

Aplikację, która obecnie dostępna jest na telefony z systemem Android ( a już wkrótce na pozostałe) pobrać można tu: http://goo.gl/pgo0U

Koproducentem "Drogowskazów Czwórki" jest Narodowy Instytut Audiowizualny.

/