Paweł Rabiej: wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu mógł być silniejszy

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 08:55
- Wniosek Platformy Obywatelskiej byłby merytorycznie, formalnie, ale też i symbolicznie silniejszy, gdyby został przekonsultowany z całą opozycją i gdyby pod nim znalazły się podpisy nie tylko posłów PO, ale także Nowoczesnej i PSL- mówi w "Sygnałach dnia" Paweł Rabiej.
Audio
  • Paweł Rabiej o wyborach samorządowych, wotum nieufności wobec rządu i mediach (Sygnały dnia/Jedynka)

O zaprezentowała w piątek w Sejmie wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Kandydatem Platformy na nowego premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna. Wniosek ma zostać złożony w Sejmie w tym tygodniu.

Zdaniem Pawła Rabieja z Nowoczesnej, przy konstruowaniu tego wniosku zabrakło dialogu. - My się nie obrażamy, staramy się współpracować w ramach opozycji. Zawsze z naszej strony była wyciągnięta ręka do rozmów i gotowość do dialogu. Szkoda, że tutaj tego zabrakło, bo ten wniosek rzeczywiście mógłby być silniejszy. To jest ważna akcja polityczna - ocenia gość Jedynki.

- Zgadzamy się z tym, że rząd nie działa dobrze i trzeba go zmienić. Mamy dużo zastrzeżeń, ale ten wniosek naprawdę byłby bogatszy, gdyby uwzględniał pewne pomysły Nowoczesnej - podkreśla rozmówca Piotra Goćka.

Paweł Rabiej mówił także o tym, czy Nowoczesna szykuje "specjalny program" na wybory samorządowe oraz o ustawie dekoncentrującej media. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

***

Tytuł audycji: Sygnały dni

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Paweł Rabiej (Nowoczesna)

Data emisji: 21.03.2017

Godzina emisji: 8.15

kh/mg

Zapis rozmowy

Czytaj także

Wotum nieufności. "Element walki o przywództwo w opozycji"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 19:27
– Planowane przez Platformę wotum nieufności jest w rzeczywistości wotum nieufności wobec Nowoczesnej – powiedział Mariusz Gierej z portalu mpolska24.pl. Odniósł się w ten sposób do planowanego głosowania nad wotum nieufności w stosunku do premier Beaty Szydło. W audycji "Wróżenie z faktów" temat skomentował także Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute. 
rozwiń zwiń