Polskie Radio
Section05
Platforma Obywatelska

Posłowie Platformy ukarani za protest w Sejmie

Prezydium Sejmu podjęło decyzję o ukaraniu 6 posłów Platformy Obywatelskiej karami pieniężnymi. Posłowie Henryka Krzywonos, Monika Wielichowska, Sławomir Nitras, Jan Grabiec, Jarosław Urbaniak i Krzysztof Gadowski mają być pozbawieni przez miesiąc od jednej czwartej do połowy uposażenia poselskiego za utrudnianie obrad w dniach od 29 listopada do 16 grudnia ubiegłego roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Neumann Platforma Obywatelska Sławomir Nitras Jan Grabiec Sejm protest

"Lex Szyszko to wielka szkoda dla polskich drzew"

– Uchwalenie „Lex Szyszko” stało się z wielką szkodą dla polskich drzew, nie tylko tych pojedynczych na prywatnych posesjach, ale też całych lasów. Wycięcie czterech hektarów lasu w Łebie to naprawdę duży ból serca – mówiła w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marzena Okła-Drewnowicz, posłanka Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Jan Szyszko ministerstwo środowiska PiS Puszcza Białowieska

Joanna Scheuring-Wielgus o współpracy PO i Nowoczesnej

PO i Nowoczesna będą bliżej współpracować w Sejmie - taka deklaracja padła po środowym spotkaniu kierownictw obu klubów. Wkrótce powołane mają zostać zespoły koordynacyjne. Nowoczesna deklaruje poparcie dla wniosku PO o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. – Bardzo się cieszę, że PO zrozumiało, iż trzeba rozmawiać z opozycją i ze swoimi partnerami – mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Platforma Obywatelska Nowoczesna Sejm

Wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Konsultacje

W Sejmie ma się w środę odbyć kolejna runda konsultacji klubów opozycyjnych w sprawie wniosku Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. Po wtorkowym spotkaniu przedstawicieli PO i PSL, tym razem dojdzie do rozmów Platformy z Nowoczesną. Sytuację komentował w audycji Punkt Widzenia politolog Andrzej Pomarański.
Zobacz więcej na temat:  rząd Beaty Szydło Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Nowoczesna

"Antoni Macierewicz kłamie w sprawie Smoleńska"

Minister obrony złożył do prokuratury zawiadomienie w sprawie działalności byłego premiera Donalda Tuska, dotyczącej katastrofy smoleńskiej. Jak tłumaczył rzecznik rządu, pojawił się w nim zarzut działania na szkodę RP. – Minister Macierewicz kłamie w sprawie Smoleńska. Ma problemy wewnętrzne i w ten sposób się ratuje – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marcin Kierwiński Donald Tusk Antoni Macierewicz katastrofa w Smoleńsku Rosja NATO Platforma Obywatelska Ministerstwo Obrony Narodowej

Nowelizacja ustawy o służbie zagranicznej zmieni na lepsze polską dyplomację?

Nowelizacja ustawy o służbie zagranicznej zakłada, że w służbie dyplomatycznej nie może być zatrudniona osoba, która od 22 lipca 1944 roku do 31 lipca 1990 pracowała, pełniła służbę lub była współpracownikiem organów bezpieczeństwa Polski Ludowej. Dotyczyć ma to także członków rodziny dyplomaty np. żony ambasadora czy konsula.
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski MSZ Kukiz'15 Marcin Święcicki Platforma Obywatelska Ryszard Czarnecki Prawo i Sprawiedliwość dyplomacja