Polskie Radio
Section05
Platforma Obywatelska

"Śmierć Igora Stachowiaka przypomina mi czasy stalinowskie"

PO chce, by na najbliższym posiedzeniu Sejmu szefowie MSWiA Mariusz Błaszczak i MS Zbigniew Ziobro przedstawili w Sejmie informację ws. okoliczności zatrzymania oraz późniejszej śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie. W poniedziałek do Sejmu trafił wniosek w tej sprawie. O sprawie Igora Stachowiaka mówił w audycji Rozmowa PR 24 poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach polityka Michał Szczerba Platforma Obywatelska Sejm Polskie Radio 24 Ministerstwo Sprawiedliwości policja polska policja Mariusz Błaszczak MSWiA

MON odpowiada PO ws. śmigłowców

Posłowie PO wystosowali w poniedziałek pismo ponaglające do szefa MON Antoniego Macierewicza ws. udostępnienia kolejnych dokumentów dot. postępowania na zakup śmigłowców dla wojska. Chcą by wgląd w te dokumenty został im zapewniony do środy. - Jesteśmy gotowi przekazać posłom opozycji dopuszczalne prawem dokumenty – zapewnił wiceminister obrony Bartosz Kownacki. - Chcemy je przedstawić tak, by były jak najbardziej czytelne - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MON Antoni Macierewicz Bartosz Kownacki Platforma Obywatelska

Sławomir Nowak stanie przed komisją ds. Amber Gold

We wtorek przed komisją śledczą ds. wyjaśnienia afery Amber Gold ma stanąć były minister transportu Sławomir Nowak. – Pan Sławomir Nowak to osoba, która przez wiele lat była jednym z najbliższych współpracowników premiera Donalda Tuska. Nowak był ministrem transportu, gdy firma OLT Express rozwijała skrzydła – powiedział w audycji Jeden na Jednego Jarosław Krajewski, poseł PiS, członek sejmowej komisji do zbadania afery Amber Gold.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold Platforma Obywatelska Sejm Marek Suski Donald Tusk Sławomir Nowak

"Donald Tusk wyrasta na męczennika opozycji"

Prokuratorzy z zespołu wyjaśniającego katastrofę smoleńską wezwali byłego premiera Donalda Tuska na przesłuchanie w jednym ze śledztw. Rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik powiedziała, że jest to jedno z "postępowań okołosmoleńskich". W kwietniu Donald Tusk zeznawał w stołecznej prokuraturze w śledztwie dotyczącym współpracy polskiego kontrwywiadu i rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa. O sprawach mówili w Debacie Poranka Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna), Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja) i Samuel Pereira (TVP Info).
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk prokuratura katastrofa w Smoleńsku Platforma Obywatelska Komisja Europejska Frans Timmermans

Elżbieta Rafalska: program PO kompletnie niewiarygodny

W ubiegłym tygodniu lider PO Grzegorz Schetyna odpowiedział na cztery pytania, postawione jego partii przez rząd PiS. Zapowiedział m.in. modyfikację Programu 500 plus i to, że nie będzie podwyższał wieku emerytalnego. – To próba oszukiwania wyborców. Nie wierzę w ten program, który jest tylko odpowiedzią na to, co dzieje się w sondażach – mówiła w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rodzina Rodzina 500+ Platforma Obywatelska Elżbieta Rafalska POLSKA

"PSL musi osiągnąć dobry wynik w wyborach samorządowych"

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej połowie maja, wygrałoby je PiS z 39 proc. poparcia, drugie miejsce zajęłaby PO, na którą oddałoby głos 26 proc. wyborców. Do Sejmu weszłyby jeszcze: Kukiz'15 z 7 proc. poparciem i Nowoczesna z 5 proc. Tak wynika z sondażu CBOS. Poniżej progu wyborczego plasują się wyniki PSL i SLD, mających wśród potencjalnych głosujących po 4 proc. sympatyków. O sytuacji ludowców mówili w Debacie Poranka Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie), prof. Wawrzyniec Konarski (Uniwersytet Jagielloński) i prof. Kazimierz Kik (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Stronnictwo Ludowe sondaże Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość

"Schetyna zmienia zdanie pod wpływem sondaży"

- Grzegorz Schetyna spojrzał w sondaże i zobaczył jaka jest opinia Polaków. Na tej podstawie stwierdził, że teraz PO będzie wyrażać głos społeczny zgodny z badaniami, co moim zdaniem jest absolutnie niepoważnym traktowaniem pewnych zobowiązań politycznych – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 Sławomir Potapowicz z Nowoczesnej. Odniósł się także do niskiego poparcia dla jego partii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna Platforma Obywatelska sondaże

"PO to partia intelektualnie niewydolna"

- PO to w tej chwili partia intelektualnie niewydolna. Jej problemy wynikają nie tylko z obranej strategii opozycji totalnej, która jest w stanie powiedzieć wszystko, by skrócić okres rządów PiS-u, ale też opozycji, która nie za bardzo poczuwa się do zbudowania jakiejś alternatywy politycznej – powiedział w Debacie Poranka redaktor Piotr Pałka. O kryzysie Platformy Obywatelskiej mówiła także redaktor Katarzyna Kozłowska.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska