Polskie Radio
Section05
Platforma Obywatelska

PO chce przyjęcia uchodźców. "Od takich decyzji jest rząd"

Wicepremier Jarosław Gowin oświadczył, iż rząd PiS i Zjednoczonej Prawicy nie podporządkuje się "próbie dyktatu ze strony Komisji Europejskiej" i nie zaakceptuje relokacji imigrantów islamskich. Zaznaczył, że kwestia otwierania, czy zamykania granic dla imigrantów nie leży w gestii samorządów.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie uchodźcy POLSKA Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Komisja Europejska

Sejm za ułatwieniem chorym dostępu do preparatów z konopi

Sejm uchwalił ustawę, która ma umożliwić chorym dostęp do preparatów z konopi – będą mogły być wytwarzane w aptekach na podstawie recepty od lekarza; surowiec ma być sprowadzany z zagranicy. Za ustawą opowiedziało się 440 posłów, dwóch było przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu.W Polskim Radiu 24 obrady Sejmu relacjonuje Ewa Wasążnik. 
Zobacz więcej na temat:  reforma edukacji referendum Sejm PiS Platforma Obywatelska PSL Krystyna Szumilas edukacja marihuana medycyna Kukiz'15

"Większość muzułmanów walczy z terroryzmem"

- Olbrzymia większość muzułmanów walczy z ekstremą islamską tak samo jak my. Trzeba walczyć razem z nimi, a nie robić z nich podejrzanych, bo to doprowadzi do gorszych skutków - podziału ludzi na religie i spięcia religijnego - powiedział w audycji 24 Pytania poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Święcicki. Gość odniósł się w ten sposób do incydentu, do którego doszło w Londynie w nocy z niedzieli na poniedziałek.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska imigranci w Europie terroryzm POLSKA

Były prezydent krytykuje rząd. "Brak mu wiedzy ekonomicznej"

– Bronisław Komorowski krytykuje m.in. wydatki państwa i uszczelnienie systemu podatkowego. Ta krytyka wynika z braku wiedzy ekonomicznej – mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Mech z Agencji Ratingu Społecznego. Ekonomista na naszej antenie odniósł się do opublikowanego przez byłego prezydenta w "Rzeczpospolitej" artykułu "Ekonomia populizmu".
Zobacz więcej na temat:  polityka Bronisław Komorowski ekonomia podatki PiS Platforma Obywatelska OFE górnictwo

PO składa zawiadomienie ws. podkomisji smoleńskiej

PO ma jeszcze we wtorek złożyć zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez rządową podkomisję badającą przyczyny katastrofy smoleńskiej. Platforma zarzuca podkomisji manipulacje wynikami badań Wojskowej Akademii Technicznej na temat katastrofy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Platforma Obywatelska Marcin Kierwiński Joanna Kluzik-Rostkowska Czesław Mroczek Ministerstwo Obrony Narodowej

"Demokracja nie polega na własnej interpretacji prawa"

Podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej doszło do zakłócenia obchodów. 10 czerwca grupa osób usiadła na ziemi z zamiarem zablokowania przejścia uczestnikom przemarszu. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 o sporze między partią rządzącą a opozycją, na tle miesięcznic smoleńskich, rozmawiali Tomasz Walczak z Super Expressu i Piotr Pałka z portalu Rebelya.pl.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk Władysław Frasyniuk Platforma Obywatelska

Marcin Kierwiński: PiS prowadzi cyniczną politykę

– Każda partia, która organizuje wiece polityczne, musi liczyć się z zakłóceniami – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marcin Kierwiński. Poseł Platformy Obywatelskiej w ten sposób odniósł się do sytuacji z 10 czerwca, kiedy to grupa osób usiadła na ziemi z zamiarem zablokowania przejścia uczestnikom obchodów 86. miesięcznicy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk Władysław Frasyniuk Platforma Obywatelska

Będą kolejne taśmy. Donald Tusk ma się czego bać?

– Donald Tusk może być jedną z osób, które drżą przed publikacją kolejnych nagrań – powiedział Piotr Pałka z portalu rebelya.pl. Skomentował w ten sposób opublikowanie nowych rozmów z restauracji "Sowa & Przyjaciele", gdzie w prywatnych i bulwersujących rozmowach nagrani zostali członkowie rządu premiera Donalda Tuska. Do tematu odniósł się w Polskim Radiu 24 również Roman Mańka z Fundacji Fibre.
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa afera podsłuchowa Platforma Obywatelska TVPinfo Donald Tusk POLSKA