Czwórka

Gra "Carcassone" – złośliwość jest nieunikniona

18.02.2013 17:16
Wydana w 2001 roku gra "Carcassone” to zabawa, w której trzeba być wrednym, o czym przekonują na antenie Czwórki Kuba Marcinowicz i Kamil Jasieński.
Audio
  • 06'18
    Jak się gra w "Carcassone"?
Gra Carcassone  złośliwość jest nieunikniona
Foto: Katarzyna Kucharska
Obejrzyj
Testowanie gry "Carcassone"

Są dwa poziomy gry "Carcassone" – podstawowy i poziom o nazwie "Carcassone Big Box".

– To dwa kartony, niewielki i bardzo duży. Do tego większego dołączone są różne dodatki, czyli np. umieszczone na płytkach rysunki miast, łąk i dróg – wyjaśnia Kamil Jasieński. – Zabawa polega po prostu na budowaniu średniowiecznych osad. To, co już się wybudowało, można rozszerzać, a przy tym stosować przeróżne kombinacje, które pozwolą pokrzyżować szyki przeciwnikom. Rozgrywki w "Carcassone" bywają irytujące.

Jak zgodnie doszli do wniosku nasi dziennikarze, rozgrywki w "Carcassone" bywają irytujące. – Już rok po powstaniu ogłoszono ją Grą Roku – opowiada Kuba Marcinowicz. – Dziś jest to klasyk wśród gier planszowych, choć nawet nie składa się z plansz, tylko z płytek, przy pomocy których dopiero tworzymy całą grę…

Ponieważ jest to gra bardzo prosta, chętnie sięgają po nią gracze zarówno bardziej zaawansowani, jak i początkujący. W rozgrywkach w "Carcassone" może brać udział cała rodzina. Dowiedz się więcej o tej grze, słuchając całej "Rzogrywki" z "Czwartego wymiaru", albo obejrzyj zmagania naszych dziennikarzy z tą grą na wideo, po kliknięciu w ikonę kamery.

Dziennikarze
Dziennikarze Czwórki i gra "Carcassone"
(mk)
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń