Polskie Radio
Section05
dzieci

Rozpoczyna się rekrutacja do warszawskich przedszkoli

Liczebność grupy, sposób przygotowania posiłków, godziny pracy, wysokość opłat - to wszystko muszą wziąć pod uwagę rodzice szukający miejsca w przedszkolu dla swojego dziecka podczas trwającego właśnie naboru. Od 1 września gmina ma obowiązek zapewnienia każdemu dziecku 3-letniemu realizacji wychowania przedszkolnego. W niektórych miejscowościach więcej jest dzieci w wieku przedszkolnym niż miejsc w placówkach. O sprawie mówili w audycji Tym Żyje Kraj Piotr Pełka z Urzędu Gminy Mokotów i Krzysztof Turek, Wójt Gminy Stare Babice.
Zobacz więcej na temat:  przedszkolak przedszkole Warszawa dzieci

Uczelnie odwołują spotkania z działaczką pro-life. Cenzura?

Wykłady Rebecki Kiessling miały odbyć się na uczelniach w różnych miejscach Polski. Spotkało się to z protestami części studentów; wykład odwołano m.in. na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Jagiellońskim, w Toruniu oraz we Wrocławiu. Sprawę komentowali w programie Gorący Temat prof. Jacek Bartyzel (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) i dr Tomasz Sommer (Najwyższy Czas).
Zobacz więcej na temat:  aborcja dzieci Uniwersytet Warszawski

"Niebieski wieloryb" w Polsce. Ta gra zabija

W Internecie coraz szybciej rozprzestrzenia się gra internetowa, skierowana głównie do nastolatków, polegająca na tym, że dzieciaki otrzymują w ciągu 50 dni różne zadania do wykonania, z których ostatnim jest… popełnienie samobójstwa. Dlaczego tak łatwo jest manipulować psychiką młodego człowieka? O tym mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Wojtasik, ekspert ds. bezpieczeństwa w Internecie z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Zobacz więcej na temat:  gra dzieci internet gry komputerowe psychologia