Czwórka

Wygraj staż i rozwiń skrzydła w Polskim Radiu

27.04.2012 16:41
Co roku około 100 osób ma szansę zobaczyć, jak funkcjonuje nasze Radio od wewnątrz, a przy okazji zdobyć doświadczenie zawodowe.
Audio
  • 07'15
    Rozmowa z Anną Łukawską
  • 03'09
    Wszystko o stażach w Polskim Radio - materiał Błażeja Prośniewskiego
Wygraj staż i rozwiń skrzydła w Polskim Radiu
Foto: Polskie Radio/Jakub Szymczuk

- Wbrew pozorom to nie są praktyki stricte dziennikarskie - podkreśla Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy Polskiego Radia. - Staże odbywają u nas także przyszli realizatorzy dźwięku. Ponadto mile widziane są wszystkie osoby, które kiedyś chciałyby odpowiadać za jakość i rozwój technologii w tej instytucji.

Kandydatów jest wielu, ale warto próbować. - Zaskoczyła mnie przede wszystkim miła atmosfera i to, jak ludzie na mnie reagowali i jak chcieli mi pomóc - opowiada Michał Wiaderek, dawny stażysta Polskiego Radia. - Nie spodziewałem się też, w ilu dziwnych sytuacjach mogę się znaleźć. A okazało się na przykład, że robienie materiałów na temat międzynarodowej branży porno to tutaj norma.

Praktyki w Polskim Radiu uczą też zarządzania czasem. - Zrozumiałem, że nie mogę nie zrobić jakiegoś materiału i powiedzieć mojemu wydawcy "Sorry, nie udało się". Mi zawsze musi się udać - opowiada Bartek Wasilewski, kiedyś praktykant, dziś dziennikarz Czwórki. - Wcześniej tego nie umiałem, ale dziś już wiem, że nie ma innego wyjścia.

Dowiedz się więcej o tym, ile trwają praktyki w Polskim Radiu i jak dostać się na staż, słuchając całego materiału reporterskiego Błażeja Prośniewskiego.

fot.
Piotr Firan i Anna Łukawska w studiu Czwórki/fot. Aurelia Chmiel

Gościem audycji "Pod lupą" była także Anna Łukawska, główny koordynator 17. edycji programu "Grasz o staż", organizowanego m. in. przez "Gazetę Wyborczą". - To konkurs skierowany do studentów od 3. roku studiów i absolwentów do 30. roku życia, w którym wygrać można merytoryczne praktyki u różnych fundatorów - opowiada Łukawska. - Zrzeszamy różne firmy, które fundują praktyki a także nagrody dodatkowe.

Posłuchaj całej rozmowy z Anną Łukawską, wybierając odpowiedni plik dźwiękowy.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń