POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

Playlista

Wygraj staż i rozwiń skrzydła w Polskim Radiu

Czwórka
Karina Duczyńska 27.04.2012
Wygraj staż i rozwiń skrzydła w Polskim Radiu
foto: Polskie Radio/Jakub Szymczuk

Co roku około 100 osób ma szansę zobaczyć, jak funkcjonuje nasze Radio od wewnątrz, a przy okazji zdobyć doświadczenie zawodowe.

- Wbrew pozorom to nie są praktyki stricte dziennikarskie - podkreśla Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy Polskiego Radia. - Staże odbywają u nas także przyszli realizatorzy dźwięku. Ponadto mile widziane są wszystkie osoby, które kiedyś chciałyby odpowiadać za jakość i rozwój technologii w tej instytucji.

Kandydatów jest wielu, ale warto próbować. - Zaskoczyła mnie przede wszystkim miła atmosfera i to, jak ludzie na mnie reagowali i jak chcieli mi pomóc - opowiada Michał Wiaderek, dawny stażysta Polskiego Radia. - Nie spodziewałem się też, w ilu dziwnych sytuacjach mogę się znaleźć. A okazało się na przykład, że robienie materiałów na temat międzynarodowej branży porno to tutaj norma.

Praktyki w Polskim Radiu uczą też zarządzania czasem. - Zrozumiałem, że nie mogę nie zrobić jakiegoś materiału i powiedzieć mojemu wydawcy "Sorry, nie udało się". Mi zawsze musi się udać - opowiada Bartek Wasilewski, kiedyś praktykant, dziś dziennikarz Czwórki. - Wcześniej tego nie umiałem, ale dziś już wiem, że nie ma innego wyjścia.

Dowiedz się więcej o tym, ile trwają praktyki w Polskim Radiu i jak dostać się na staż, słuchając całego materiału reporterskiego Błażeja Prośniewskiego.

fot.
Piotr Firan i Anna Łukawska w studiu Czwórki/fot. Aurelia Chmiel

Gościem audycji "Pod lupą" była także Anna Łukawska, główny koordynator 17. edycji programu "Grasz o staż", organizowanego m. in. przez "Gazetę Wyborczą". - To konkurs skierowany do studentów od 3. roku studiów i absolwentów do 30. roku życia, w którym wygrać można merytoryczne praktyki u różnych fundatorów - opowiada Łukawska. - Zrzeszamy różne firmy, które fundują praktyki a także nagrody dodatkowe.

Posłuchaj całej rozmowy z Anną Łukawską, wybierając odpowiedni plik dźwiękowy.

(kd)

Polecane

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!