Polskie Radio
Section05
media

Kara za zniesławienie. Art. 212 Kk do likwidacji?

Ministerstwo Kultury pracuje nad nowelizacją prawa prasowego. Zmiany dotyczą m.in. dekomunizacji oraz skrócenia czasu na autoryzację. Środowiska dziennikarzy pozytywnie oceniają propozycje resortu, ale postulują także konieczność likwidacji artykułu 212 Kodeksu Karnego, dotyczącego zniesławienia. W audycji Kulisy Spraw mówił o tym mecenas Dariusz Pluta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dziennikarstwo dziennikarze prawo media

"Polakom walczącym o wolność pomagano". Zbiórka dla Biełsatu

Dziennikarze Biełsatu, jako przedstawiciele wolnych mediów, pod różnymi pretekstami są skazywani przez łukaszenkowski reżim to na areszt, to na grzywny. Kilkadziesiąt tysięcy złotych – na tyle opiewają kary pieniężne dla dziennikarzy Biełsatu tylko z ostatnich trzech miesięcy. Potrzebna jest pomoc, podobnie jak innym dziennikarzom niezależnych mediów i aktywistom.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Biełsat media ŚWIAT Agnieszka Romaszewska

"Pracownicy służb PRL nie powinni pracować w mediach"

Rada Mediów Narodowych wystosowała w środę apel do zarządów mediów publicznych o niezatrudnianie byłych funkcjonariuszy, pracowników i współpracowników służb specjalnych PRL, a także o niepodejmowanie z nimi żadnej innej formy współpracy mającej wpływ na treść programów. O inicjatywie rozmawiali w Debacie Dnia Piotr Pałka (Rebelya.pl) i dr Bartosz Rydliński (politolog).    
Zobacz więcej na temat:  Rada Mediów Narodowych lustracja PRL dziennikarstwo media publiczne media