POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

Playlista

Daj się spisać

Czwórka
Katarzyna Kucharska 16.06.2011
Daj się spisać
foto: (fot. sxc.hu)

Choć Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa do 30 czerwca, to tylko do dziś do północy można spisać się przez Internet.

Wczoraj padł rekord. Za pośrednictwem Internetu spisało się 200 000 osób. Warto podkreślić, że podczas trzymiesięcznego zbierania danych o obywatelach niejednokrotnie tylko wirtualnie spisywało się około 150 000 osób na dobę.

Rzecznik GUS przypomina, że każdy ma obowiązek poddać się spisowi, jeśli nie przez Internet to do końca czerwca przyjmując rachmistrza lub w rozmowie telefonicznej odpowiadając na pytania ankietera. Jeśli skontaktuje się z nami rachmistrz, a my odmówimy mu udzielenia informacji, możemy liczyć się z karą administracyjną w wysokości nawet do 5 tys. zł.

Do tej pory spisało się 4 mln osób, czyli 11 proc. Polaków.

Gdzie się spisać?

www.spis.gov.pl

www.stat.gov.pl

Spisując się możemy trafić na formularz podstawowy lub rozszerzony – i w zależności od tego uzupełnianie danych może nam zająć od kilku do kilkunastu minut.

Powszechny spis ludności i mieszkań w 2011 roku jest pierwszym spisem powszechnym od czasu, kiedy Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Z tego faktu wynika szereg zobowiązań, między innymi konieczność dostarczenia informacji z dziedziny demograficzno-społecznej oraz społeczno-ekonomicznej, w zakresie i terminach określonych przez Komisję Europejską.

Więcej na ten temat dowiecie się słuchajac Czwórki! Przez cały dzień w serwisach informacyjnych będziemy Wam przypominali o tym, żeby się spisać i dlaczego warto.

KaW


Polecane

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!