Polskie Radio
Section05
mieszkanie

Jak negocjować umowy najmu?

Czy podczas renegocjacji można zaoszczędzić? I ile – 10, 20 czy 40 proc.? Czy przy okazji rozmów z obecnym wynajmującym można podnieść standard wynajmowanej powierzchni? Zasada jest prosta – im lepiej przygotujemy się do rozmów z obecnym wynajmującym, tym skuteczniejsze będą nasze działania i lepszy wynik renegocjacji – radzi Joanna Sinkiewicz, partner, dyrektor ds. Kluczowych Klientów i Reprezentacji Najemców, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych Cushman & Wakefield.
Zobacz więcej na temat:  mieszkanie umowa

Poczta Polska wspiera program Mieszkanie Plus

Przedstawiciele BGK Nieruchomości i Poczty Polskiej podpisali we wtorek wstępne porozumienie dotyczące przekazania przez Pocztę na potrzeby programu Mieszkanie Plus pięciu działek: dwóch w Warszawie, a także we Wrocławiu, Grudziądzu i Rybniku. Do inicjatywy dołączają także inne miasta. O programie w Polskim Radiu 24 mówił Bartosz Turek, ekspert w branży nieruchomości.
Zobacz więcej na temat:  Mieszkanie Plus Poczta Polska budownictwo mieszkanie dla młodych mieszkanie

Obcokrajowcy inwestują w mieszkania w Polsce

W ubiegłym roku obcokrajowcy mieszkający w Polsce kupili ponad 4,5 tysiąca mieszkań w naszym kraju. Jak oceniał w Polskim Radiu 24 Konrad Płochocki z Polskiego Związku Firm Deweloperskich, w kolejnych latach liczba nieruchomości nabywanych przez ludność napływową będzie coraz większa. Ma to związek m.in. z rosnącą liczbą Ukraińców mieszkających w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  obcokrajowcy mieszkanie budownictwo Ukraina inwestycje deweloper