Polskie Radio
Section05
Unia Europejska

Debata Dnia: Jubileuszowy szczyt UE w Rzymie

Premier Beata Szydło przybyła w piątek po południu do Rzymu na szczyt UE, upamiętniający 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich. Tuż przed wylotem do Włoch szefowa rządu oświadczyła, że pod przygotowaną z tej okazji deklaracją podpiszą się wszystkie 27 państw. O spotkaniu przywódców Wspólnoty mówili w Debacie Dnia Anita Gargas (TVP) i Wojciech Krzyżaniak (dziennikarz radiowy i prasowy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska polityka Polityka PR24 Beata Szydło

W sobotę szczyt UE. "Deklaracja będzie przyjęta"

– Deklaracja, która zostanie podpisana przez szefów rządów na szczycie Unii Europejskiej w Rzymie, nie jest ambitna na tyle, na ile oczekiwaliśmy. Uważaliśmy, że Europę stać na więcej, ale jest to dokument możliwy do przyjęcia przez wszystkie państwa członkowskie w obecnej sytuacji politycznej – mówiła premier Beata Szydło przed odlotem na jubileuszowy szczyt unijny.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Rzym Unia Europejska Piotr Wawrzyk

Szczyt UE w Rzymie. "Nie będzie szybkich decyzji"

Podczas sobotniego, jubileuszowego szczytu Unii Europejskiej w Rzymie ma zostać podpisana deklaracja dotycząca przyszłości Wspólnoty. W Debacie Poranka o funkcjonowaniu UE rozmawiali Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, prof. Tomasz Grzegorz Grosse, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego i Jakub Dymek z "Krytyki Politycznej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska NATO Rzym Beata Płomecka Łukasz Sobolewski