Polskie Radio

Zbliża się czas rozliczenia podatków

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 12:27
- Większość podatników rozlicza się do końca kwietnia. W tym roku 30 kwietnia jest wolny od pracy. Termin ostatecznego rozliczenia zostanie przesunięty na pierwszy pracujący dzień - mówi Małgorzata Sator z Urzędu Skarbowego Warszawa-Wola.
Audio
  • Na co uważać przy rozliczaniu podatków? (Cztery pory roku/Jedynka)
Czy w tym roku rozliczenie podatków nastręczy nam trudności?
Czy w tym roku rozliczenie podatków nastręczy nam trudności?Foto: Depositphotos

- Zachęcamy jednak podatników, żeby rozliczyli się jak najwcześniej. Po to, żeby uniknąć stresu - mówi gość radiowej Jedynki.

Co potrzeba, żeby rozliczyć podatki? - Informacji od tych, którzy w zeszłym roku płacili nam pieniądze. Do końca lutego wszystkie firmy, które nas zatrudniały mają obowiązek wysłania nam tych danych, czyli PIT-u 11 - wyjaśnia ekspertka.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, z której możemy się dowiedzieć, z jakich ulg możemy w tym roku skorzystać i jakie rachunki należy w związku z tym przechowywać.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Małgorzata Sator (Urząd Skarbowy Warszawa-Wola)

Data emisji: 1.02.2016

Godzina emisji: 11.17

mp/pg

Czytaj także

Podatki w Polsce. "Chodzi o sprawiedliwość, a nie równość"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 14:46
- Ponad 3 miliony Polaków żyje na granicy minimum socjalnego. Wprowadzenie równych podatków byłoby jawną niesprawiedliwością - mówi dr Irena Ożóg.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podatki i zasiłki. Komu zabrać, by mieć dla innych?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 16:12
Podatek bankowy i od supermarketów, od posiadania psów, a do tego janosikowe, opłaty targowe, miejscowe, klimatyczne... Jakie koszty ponosimy wskutek podatków nałożonych na innych oraz przyznanych ulg i zasiłków?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Płaca minimalna: konieczność czy przeżytek?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 12:05
- Płaca minimalna to minimum gwarantowane dla pracowników. Dana osoba nie może zarobić mniej, jeśli jest zatrudniona na pełnym etacie - tłumaczy Łukasz Guza, dziennikarz "Gazety Prawnej".
rozwiń zwiń