Polskie Radio
Section05
pieniądze

Polska gospodarka rośnie. Wzrost PKB o 3,9 proc.

Produkt Krajowy Brutto wzrósł w drugim kwartale o 3,9 procent licząc rok do roku. Główny Urząd Statystyczny opublikował szybki szacunek wzrostu gospodarczego, który jest zgodny z prognozami ekonomistów. W pierwszym kwartale wzrost PKB wyniósł 4 procent rok do roku. Z czego wynika ta różnica? Gośćmi audycji Rządy pieniądza byli: Jeremi Mordasewicz z Konfederacja Lewiatan, były wiceminister finansów Cezary Mech i ekonomista Marek Zuber.
Zobacz więcej na temat:  pieniądze pkb Główny Urząd Statystyczny

1020 zł za godzinę pracy prawnika? "To skandal"

Ponad tysiąc złotych za godzinę pracy otrzymują z warszawskiego Ratusza pełnomocnicy, którzy przed Komisją Reprywatyzacyjną reprezentują prezydent stolicy. Tak wynika z umów z zewnętrznymi kancelariami prawnymi, które są publikowane na stronach warszawskiego Ratusza. Według miejskiej opozycji to marnotrawienie publicznych pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz pieniądze POLSKA

Płacisz kartą? Zachowaj ostrożność i rozsądek

Niezabezpieczone karty noszone w portfelach lub w kieszeniach to jedno z głównych niebezpieczeństw dla naszych pieniędzy. Można z nich zeskanować informacje, które pozwolą innym osobom na dostęp do naszych pieniędzy. Aby bezpiecznie używać kart płatniczych, wystarczy kilka prostych rozwiązań.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Justyna Majchrzak karta kredytowa karta debetowa bezpieczeństwo w sieci bezpieczeństwo danych bankomaty STYL ŻYCIA pieniądze zakupy w internecie zakupy w sieci zakupy online